YouRepo - en to nl translation catalogue (1635 entries)

en: Select a status for Paypal !
nl: Selecteer een status voor uw Paypal!

en: Close
nl: Sluit

en: Manage your packages
nl: Organiseer uw pakketten

en: Manage your sections
nl: Organiseer de secties

en: Whitelist
nl: Gevalideerd

en: Source statistics
nl: Bron statistiek

en: Source settings
nl: Bron instellingen

en: New source
nl: Nieuwe bron

en: Shop
nl: Winkel

en: Balance
nl: Balans

en: Statistics
nl: Statistiek

en: Account settings
nl: Lidmaatschap instellingen

en: Administration
nl: Administratie

en: Logout
nl: Uitloggen

en: Your message is too short !
nl: Uw bericht is te kort !

en: Your message is too long !
nl: Uw bericht is te lang !

en: This member does not exist !
nl: Deze persoon komt niet voor !

en: You can't send a private message to yourself !
nl: U kunt geen persoonlijk bericht naar uw zelf versturen !

en: Message sent successfully !
nl: Bericht is succesvol verstuurd !

en: Private messages
nl: Prive berichten

en: into
nl: in

en: All fields
nl: Alle velden

en: Search
nl: Zoek

en: New
nl: Nieuw

en: Penpal
nl: Pennenvriend

en: Last message
nl: Laatste bericht

en: Messages
nl: Berichten

en: Unseen
nl: Ongelezen

en: No results have been found
nl: Geen resultaten gevonden

en: Nickname
nl: Bijnaam

en: Your message...
nl: Jouw bericht...

en: Add
nl: Voeg toe

en: Sign In
nl: Log In

en: Previous month
nl: Vorige maand

en: Next month
nl: Volgende maand

en: Users
nl: Gebruikers

en: Lost password
nl: Wachtwoord verloren

en: To complete the phase resetting your password, you will need to go to the following URL in your web browser.
nl: Om je wens om je wachtwoord te resetten, moet je naar dit adres gaan in je internet browser.

en: You will receive another mail with your new password.
nl: U ontvangt nogmaals een mail met uw nieuwe wachtwoord.

en: Title
nl: Titel

en: Message
nl: Bericht

en: Send
nl: Versturen

en: You need to be logged in.
nl: U moet ingelogd zijn.

en: Package not found !
nl: Pakket niet gevonden !

en: This is your package !
nl: Dit is uw pakket !

en: Package purchased !
nl: Pakket gekocht !

en: This is a paid package !
nl: Dit is een betaald pakket!

en: This is a free package !
nl: Dit is een gratis pakket!

en: You are already logged in !
nl: Je bent al ingelogd !

en: Nickname must not contain special characters except dash middle (-).
nl: Bijnaam mag geen speciale tekens bevatten, behalve het middelste streepje (-).

en: This nickname is too long !
nl: Deze bijnaam is te lang!

en: This nickname is too short !
nl: Deze bijnaam is te kort!

en: This mail is invalid !
nl: Deze mail is ongeldig!

en: This mail is too long !
nl: Deze mail is te lang!

en: This mail is too short !
nl: Deze mail is te kort!

en: Registration
nl: Registratie

en: thanks for your registration !
nl: bedankt voor je inschrijving!

en: Your password is :
nl: Uw wachtwoord is:

en: Your source also has been created and is available here :
nl: Uw bron is ook gemaakt en is hier beschikbaar:

en: To log on, follow the link below :
nl: Om in te loggen, volg de onderstaande link:

en: Successful registration ! Check your mail to retrieve your password.
nl: Succesvolle registratie! Check je mail om je wachtwoord op te halen.

en: This mail is already used by another member !
nl: Deze mail wordt al door een ander lid gebruikt!

en: This nickname is already used by another source !
nl: Deze bijnaam wordt al door een andere bron gebruikt!

en: This nickname is already used by another member !
nl: Deze bijnaam wordt al door een ander lid gebruikt!

en: Please fill in all fields.
nl: Vul alstublieft alle velden in.

en: Registrations are disabled !
nl: Registraties zijn uitgeschakeld!

en: Thanks for your report !
nl: Bedankt voor je verslag!

en: Conversation deleted successfully !
nl: Gesprek succesvol verwijderd!

en: Nothing to do !
nl: Niets te doen !

en: Message deleted successfully !
nl: Bericht succesvol verwijderd!

en: This package does not exist.
nl: Dit pakket bestaat niet.

en: No member found
nl: Geen lid gevonden

en: Private package
nl: Privé pakket

en: Your price is too expensive !
nl: Uw prijs is te duur!

en: Your price is too low !
nl: Uw prijs is te laag!

en: Your price has been updated !
nl: Uw prijs is bijgewerkt!

en: Member unknown !
nl: Lid onbekend!

en: Already registered !
nl: Al geregistreerd !

en: Source updated !
nl: Bron bijgewerkt!

en: You have reached your limit of UDIDs you can register !
nl: U heeft uw limiet van UDID's bereikt die u kunt registreren!

en: This UDID does not exist !
nl: Deze UDID bestaat niet!

en: Description must be 250 characters maximum !
nl: Beschrijving mag maximaal 250 tekens lang zijn!

en: vote
nl: stemmen

en: votes
nl: stemmen

en: Who is online?
nl: Wie is online?

en: Home
nl: Huis

en: Account removed
nl: Account verwijderd

en: No posts
nl: Geen berichten

en: New topic
nl: Nieuw onderwerp

en: Your title or message is empty.
nl: Je titel of bericht is leeg.

en: Title is too long !
nl: Titel is te lang!

en: Reply
nl: Antwoord

en: Your message is empty.
nl: Je bericht is leeg.

en: Edit a post
nl: Een bericht bewerken

en: Edit
nl: Bewerk

en: Delete a post
nl: Een bericht verwijderen

en: Are you sure you want to delete this message ?
nl: Weet je zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

en: Delete a topic
nl: Een onderwerp verwijderen

en: Are you sure you want to delete this topic ?
nl: Weet je zeker dat je dit onderwerp wilt verwijderen?

en: Style
nl: Stijl

en: Quote
nl: Citaat

en: State
nl: Staat

en: Announcement
nl: Aankondiging

en: Topic
nl: Onderwerp

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Private message
nl: Prive bericht

en: Section
nl: Sectie

en: Locked
nl: Op slot

en: Profile
nl: Profiel

en: Verified
nl: Geverifieerd

en: Registered
nl: Geregistreerd

en: Last active
nl: Laatst actief

en: Reputation
nl: Reputatie

en: Signature
nl: Handtekening

en: Announcements
nl: Aankondigingen

en: Replies
nl: Antwoorden

en: Views
nl: Keer bekeken

en: Author
nl: Auteur

en: By
nl: Door

en: Topics
nl: Onderwerpen

en: No topics found !
nl: Geen onderwerpen gevonden!

en: Registered at
nl: Geregistreerd bij

en: Posts
nl: Berichten

en: No messages found !
nl: Geen berichten gevonden!

en: second
nl: seconde

en: seconds
nl: seconden

en: minute
nl: minuut

en: minutes
nl: minuten

en: hour
nl: uur

en: hours
nl: uur

en: day
nl: dag

en: days
nl: dagen

en: weeks
nl: weken

en: month
nl: maand

en: months
nl: maanden

en: year
nl: jaar

en: years
nl: jaar

en: decade
nl: decennium

en: decades
nl: tientallen jaren

en: few
nl: enkele

en: Report
nl: Rapport

en: Violates intellectual property
nl: Schendt intellectueel eigendom

en: Terms of Service
nl: Servicevoorwaarden

en: Donate
nl: Doneren

en: Created
nl: Gemaakt

en: Share on Facebook
nl: Delen op Facebook

en: Share on Twitter
nl: Delen op Twitter

en: Submit to Reddit
nl: Verzenden naar Reddit

en: Send by email
nl: Stuur per e-mail

en: RSS feed
nl: RSS-feed

en: This source is private !
nl: Deze bron is privé!

en: Open Cydia > Sources > Edit > Add
nl: Open Cydia > Bronnen > Bewerken > Toevoegen

en: News and updates
nl: Nieuws en updates

en: Your purchases
nl: Uw aankopen

en: Downloaded
nl: Gedownload

en: Size
nl: Maat

en: Changelog
nl: Wijzigingslog

en: Purchase
nl: Aankoop

en: result
nl: resultaat

en: results
nl: resultaten

en: All sections
nl: Alle secties

en: Top 50 ratings
nl: Top 50 beoordelingen

en: Beta-Tester
nl: Beta-tester

en: Member
nl: Lid

en: Subscribed
nl: Geabonneerd

en: Subscribe
nl: Abonneren

en: Adding funds using PayPal is quick, secure and instant. PayPal accepts credit and debit cards from hundreds of countries
nl: Geld toevoegen met PayPal is snel, veilig en direct. PayPal accepteert creditcards en betaalpassen uit honderden landen

en: Custom
nl: Aangepast

en: Make payments with PayPal - it's fast, free and secure !
nl: Betaal met PayPal - het is snel, gratis en veilig!

en: Thanks for your purchase ! Your transaction is complete but some payments may take a few minutes to process, please wait. You can log into your account at www.paypal.com to view details of this transaction.
nl: Bedankt voor uw aankoop ! Uw transactie is voltooid, maar het kan enkele minuten duren voordat sommige betalingen zijn verwerkt. Een ogenblik geduld. U kunt inloggen op uw account op www.paypal.com om de details van deze transactie te bekijken.

en: Transactions
nl: Transacties

en: Status
nl: Toestand

en: Amount
nl: Hoeveelheid

en: Date
nl: Datum

en: Completed
nl: Voltooid

en: Refunded
nl: Terugbetaald

en: Reversed
nl: Teruggedraaid

en: Price
nl: Prijs

en: Storage
nl: Opslag

en: Upload limitation
nl: Uploadbeperking

en: Sections
nl: Secties

en: Advertisments
nl: Advertenties

en: Please enter an amount greater than 5
nl: Voer een bedrag in groter dan 5

en: Please select an amount you wish to add to your account
nl: Selecteer een bedrag dat u aan uw account wilt toevoegen

en: Please choose a .zip file only !
nl: Kies alleen een .zip-bestand!

en: The file exceeds the limit allowed by the server !
nl: Het bestand overschrijdt de door de server toegestane limiet!

en: The file exceeds the allowed limit in the HTML form !
nl: Het bestand overschrijdt de toegestane limiet in het HTML-formulier!

en: Sending the file was interrupted during transfer !
nl: Het verzenden van het bestand is tijdens de overdracht onderbroken!

en: The file you sent has zero size !
nl: Het bestand dat u hebt verzonden, heeft een grootte van nul!

en: Error during cleaning !
nl: Fout tijdens reiniging !

en: Impossible to open zip file !
nl: Onmogelijk om zip-bestand te openen!

en: Package being added, if you leave this page, it will be deleted.
nl: Pakket wordt toegevoegd, als u deze pagina verlaat, wordt het verwijderd.

en: Please add a name !
nl: Voeg een naam toe!

en: This package already exists, change his identifier or update a package via Manage page, search package to update and click on Update in Action menu !
nl: Dit pakket bestaat al, wijzig zijn identifier of werk een pakket bij via Beheer pagina, zoek pakket om te updaten en klik op Update in Action menu!

en: Please add a version number !
nl: Voeg een versienummer toe!

en: Please add an author !
nl: Voeg een auteur toe!

en: Please add a section !
nl: Voeg een sectie toe!

en: Please add a description !
nl: Voeg een beschrijving toe!

en: Please specify a status !
nl: Geef een status op!

en: Please specify a price !
nl: Geef een prijs op!

en: The package has errors !
nl: Het pakket bevat fouten!

en: Impossible to edit the package !
nl: Onmogelijk om het pakket te bewerken!

en: You need more disk space !
nl: U heeft meer schijfruimte nodig!

en: This package exceeds your limit of authorized upload !
nl: Dit pakket overschrijdt uw limiet voor geautoriseerde uploads!

en: Add a package
nl: Een pakket toevoegen

en: Select a .zip
nl: Selecteer een .zip

en: Browse
nl: Bladeren

en: Upload
nl: Uploaden

en: Name
nl: Naam

en: Existing
nl: Bestaande

en: Select a section
nl: Selecteer een sectie

en: Version
nl: Versie

en: Depends
nl: Hangt ervan af

en: Add identifier of package that must be installed.
nl: Voeg de id toe van het pakket dat moet worden geïnstalleerd.

en: Pre-depends
nl: Vooraf afhankelijk

en: Add identifier of package that must be installed before.
nl: Voeg de id toe van het pakket dat eerder moet worden geïnstalleerd.

en: Conflicts
nl: Conflicten

en: Add conflicting package identifier.
nl: Voeg conflicterende pakket-ID toe.

en: Private
nl: Privaat

en: Public
nl: Openbaar

en: Save
nl: Opslaan

en: Changelog has been modified !
nl: Changelog is aangepast!

en: Remove
nl: Verwijderen

en: This package already has been purchased by users. Removing prohibited !
nl: Dit pakket is al gekocht door gebruikers. Verwijderen verboden!

en: Package removed permanently !
nl: Pakket definitief verwijderd!

en: Permanently delete
nl: Permanent verwijderen

en: Description has been modified !
nl: Beschrijving is aangepast!

en: Please choose a png file only !
nl: Kies alleen een png-bestand!

en: Please post the file with the form !
nl: Post het bestand met het formulier!

en: Icon added successfully !
nl: Icoon succesvol toegevoegd!

en: Please choose a png, gif, jpeg or jpg image !
nl: Kies een png-, gif-, jpeg- of jpg-afbeelding!

en: Image added successfully !
nl: Afbeelding succesvol toegevoegd!

en: iOS version does not exist !
nl: iOS-versie bestaat niet!

en: iOS version compatibility has been updated !
nl: Compatibiliteit met iOS-versies is bijgewerkt!

en: iOS version compatibility has been removed !
nl: Compatibiliteit met iOS-versies is verwijderd!

en: Image removed successfully !
nl: Afbeelding succesvol verwijderd!

en: Icon removed successfully !
nl: Pictogram succesvol verwijderd!

en: Unable to locate the image to be deleted.
nl: Kan de te verwijderen afbeelding niet vinden.

en: Edit description
nl: Bewerk beschrijving

en: Icon
nl: Icoon

en: The editor requires javascript to be enabled.
nl: De editor vereist dat javascript is ingeschakeld.

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Select one or multiple screenshots.
nl: Selecteer een of meerdere screenshots.

en: Compatibility
nl: Compatibiliteit

en: Subscriptions
nl: Abonnementen

en: Packages
nl: Pakketjes

en: Package
nl: Pakket

en: Subscribers
nl: Abonnees

en: No member is following you !
nl: Geen enkel lid volgt u!

en: Your password has been reset.
nl: Jouw wachtwoord is gereset.

en: Your new password is :
nl: Uw nieuwe wachtwoord is:

en: You will need this password to connect, once connected, you must change it by going to your control panel.
nl: U heeft dit wachtwoord nodig om verbinding te maken, eenmaal verbonden, moet u het wijzigen door naar uw configuratiescherm te gaan.

en: A mail with your new password has been sent !
nl: Er is een e-mail met uw nieuwe wachtwoord verzonden!

en: Ok
nl: OK

en: Delete conversation
nl: Verwijder gesprek

en: Are you sure you want to delete the whole conversation ?
nl: Weet je zeker dat je het hele gesprek wilt verwijderen?

en: You have been successfully logged out !
nl: U bent succesvol uitgelogd !

en: Your session has expired !
nl: Uw sessie is verlopen !

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Remember me
nl: Onthoud mij

en: Loading...
nl: Bezig met laden...

en: Please, validate the captcha.
nl: Gelieve de captcha te valideren.

en: Your login details are incorrect.
nl: Uw inloggegevens zijn onjuist.

en: Number of packages must be an integer between 1 and 99 !
nl: Aantal pakketten moet een geheel getal zijn tussen 1 en 99!

en: Your settings have been saved !
nl: Je instellingen zijn opgeslagen !

en: The identifiers
nl: De identifiers

en: The names
nl: De namen

en: The authors
nl: De auteurs

en: The short descriptions
nl: De korte beschrijvingen

en: Actions
nl: Acties

en: Sales
nl: Verkoop

en: Download
nl: Downloaden

en: Add as a buyer
nl: Toevoegen als koper

en: Select a .deb
nl: Selecteer een .deb

en: Rating
nl: Beoordeling

en: Impossible to load page !
nl: Onmogelijk om pagina te laden!

en: Purchased
nl: Gekocht

en: Conversation
nl: Gesprek

en: Error, retry later sorry.
nl: Fout, probeer het later opnieuw sorry.

en: Privacy Policy
nl: Privacybeleid

en: Information Collection
nl: Informatie verzameling

en: Information Usage
nl: Informatiegebruik

en: Cookie Usage
nl: Cookiegebruik

en: 3rd Party Disclosure
nl: Openbaarmaking door derden

en: 3rd Party Links
nl: Links van derden

en: Fair Information Practices
nl: Eerlijke informatiepraktijken

en: Our Contact Information
nl: Onze contactgegevens

en: Introduction
nl: Invoering

en: The privacy policy, in conjunction with the Terms of Service, is collectively known as the 'Agreement'.<br />This privacy policy has been compiled to better serve those who are concerned with how their 'Personally identifiable information' (PII) is being used online. PII, as used in US privacy law and information security, is information that can be used on its own or with other information to identify, contact, or locate a single person, or to identify an individual in context. Please read our privacy policy carefully to get a clear understanding of how we collect, use, protect or otherwise handle your Personally Identifiable Information in accordance with our website.
nl: Het privacybeleid, in combinatie met de Servicevoorwaarden, is gezamenlijk bekend als de 'Overeenkomst'.<br />Dit privacybeleid is opgesteld om diegenen die bezorgd zijn over hoe hun 'Persoonlijk identificeerbare informatie' (PII) is, beter van dienst te zijn. online wordt gebruikt. PII, zoals gebruikt in de Amerikaanse privacywetgeving en informatiebeveiliging, is informatie die op zichzelf of in combinatie met andere informatie kan worden gebruikt om een ​​enkele persoon te identificeren, te contacteren of te lokaliseren, of om een ​​persoon in context te identificeren. Lees ons privacybeleid aandachtig door om een ​​duidelijk beeld te krijgen van hoe we uw persoonlijk identificeerbare informatie verzamelen, gebruiken, beschermen of anderszins behandelen in overeenstemming met onze website.

en: What personal information do we collect from the people that visit our blog, website or app ?
nl: Welke persoonlijke informatie verzamelen we van de mensen die onze blog, website of app bezoeken?

en: When do we collect information ?
nl: Wanneer verzamelen we informatie?

en: How do we use your information ?
nl: Hoe gebruiken we uw gegevens?

en: We may use the information we collect from you when you register, make a purchase, sign up for our newsletter, respond to a survey or marketing communication, surf the website, or use certain other site features in the following ways :
nl: We kunnen de informatie die we van u verzamelen wanneer u zich registreert, een aankoop doet, zich aanmeldt voor onze nieuwsbrief, reageert op een enquête of marketingcommunicatie, op de website surft of bepaalde andere sitefuncties gebruikt, op de volgende manieren gebruiken:

en: To personalize user's experience and to allow us to deliver the type of content and product offerings in which you are most interested.
nl: Om de gebruikerservaring te personaliseren en ons in staat te stellen het type inhoud en productaanbiedingen te leveren waarin u het meest geïnteresseerd bent.

en: To improve our website in order to better serve you.
nl: Om onze website te verbeteren om u beter van dienst te kunnen zijn.

en: To send periodic emails regarding your order or other products and services.
nl: Om periodieke e-mails te sturen met betrekking tot uw bestelling of andere producten en diensten.

en: Do we use 'cookies'
nl: Gebruiken we 'cookies'

en: Yes. Cookies are small files that a site or its service provider transfers to your computer's hard drive through your Web browser (if you allow) that enables the site's or service provider's systems to recognize your browser and capture and remember certain information. For instance, we use cookies to help us remember and process the items in your shopping cart. They are also used to help us understand your preferences based on previous or current site activity, which enables us to provide you with improved services. We also use cookies to help us compile aggregate data about site traffic and site interaction so that we can offer better site experiences and tools in the future.
nl: Ja. Cookies zijn kleine bestanden die een site of zijn serviceprovider naar de harde schijf van uw computer verzendt via uw webbrowser (als u dit toestaat) waarmee de systemen van de site of serviceprovider uw browser kunnen herkennen en bepaalde informatie kunnen vastleggen en onthouden. We gebruiken bijvoorbeeld cookies om ons te helpen de artikelen in uw winkelwagen te onthouden en te verwerken. Ze worden ook gebruikt om ons te helpen uw voorkeuren te begrijpen op basis van eerdere of huidige site-activiteit, waardoor we u betere diensten kunnen bieden. We gebruiken ook cookies om ons te helpen geaggregeerde gegevens over siteverkeer en site-interactie samen te stellen, zodat we in de toekomst betere site-ervaringen en tools kunnen bieden.

en: We use cookies to :
nl: We gebruiken cookies om:

en: Help remember and process the items in the shopping cart.
nl: Help de artikelen in de winkelwagen te onthouden en te verwerken.

en: Understand and save user's preferences for future visits.
nl: Begrijp en bewaar de voorkeuren van gebruikers voor toekomstige bezoeken.

en: Keep track of advertisements.
nl: Houd advertenties bij.

en: You can choose to have your computer warn you each time a cookie is being sent, or you can choose to turn off all cookies. You do this through your browser (like Internet Explorer) settings. Each browser is a little different, so look at your browser's Help menu to learn the correct way to modify your cookies.
nl: U kunt ervoor kiezen om uw computer u te laten waarschuwen telkens wanneer een cookie wordt verzonden, of u kunt ervoor kiezen om alle cookies uit te schakelen. Dit doe je via de instellingen van je browser (zoals Internet Explorer). Elke browser is een beetje anders, dus kijk in het Help-menu van uw browser om de juiste manier te leren om uw cookies aan te passen.

en: If users disable cookies in their browser :
nl: Als gebruikers cookies in hun browser uitschakelen:

en: If you disable cookies off, some features will be disabled It will turn off some of the features that make your site experience more efficient and some of our services will not function properly.
nl: Als u cookies uitschakelt, worden sommige functies uitgeschakeld. Sommige functies die uw site-ervaring efficiënter maken, worden uitgeschakeld en sommige van onze services zullen niet goed werken.

en: Third Party Disclosure
nl: Openbaarmaking door derden

en: We do not sell, trade, or otherwise transfer to outside parties your personally identifiable information unless we provide you with advance notice. This does not include website hosting partners and other parties who assist us in operating our website, conducting our business, or servicing you, so long as those parties agree to keep this information confidential. We may also release your information when we believe release is appropriate to comply with the law, enforce our site policies, or protect ours or others rights, property, or safety. <br /> However, non-personally identifiable visitor information may be provided to other parties for marketing, advertising, or other uses.
nl: We verkopen, verhandelen of dragen uw persoonlijk identificeerbare informatie niet op een andere manier over aan externe partijen, tenzij we u hiervan vooraf op de hoogte stellen. Dit omvat geen website-hostingpartners en andere partijen die ons helpen bij het beheren van onze website, het uitvoeren van onze zaken of het bedienen van u, zolang deze partijen ermee instemmen deze informatie vertrouwelijk te houden. We kunnen uw informatie ook vrijgeven wanneer we van mening zijn dat vrijgave gepast is om te voldoen aan de wet, ons sitebeleid af te dwingen of onze of andere rechten, eigendommen of veiligheid te beschermen. <br /> Niet-persoonlijk identificeerbare bezoekersinformatie kan echter aan andere partijen worden verstrekt voor marketing, reclame of ander gebruik.

en: Third party links
nl: Links van derden

en: Occasionally, at our discretion, we may include or offer third party products or services on our website. These third party sites have separate and independent privacy policies. We therefore have no responsibility or liability for the content and activities of these linked sites. Nonetheless, we seek to protect the integrity of our site and welcome any feedback about these sites.
nl: Af en toe, naar eigen goeddunken, kunnen we producten of diensten van derden opnemen of aanbieden op onze website. Deze sites van derden hebben een afzonderlijk en onafhankelijk privacybeleid. Wij hebben daarom geen verantwoordelijkheid of aansprakelijkheid voor de inhoud en activiteiten van deze gelinkte sites. Desalniettemin proberen we de integriteit van onze site te beschermen en verwelkomen we alle feedback over deze sites.

en: Google's advertising requirements can be summed up by Google's Advertising Principles. They are put in place to provide a positive experience for users. https://support.google.com/adwordspolicy/answer/1316548?hl=en
nl: De advertentievereisten van Google kunnen worden samengevat in de advertentieprincipes van Google. Ze zijn opgezet om gebruikers een positieve ervaring te bieden. https://support.google.com/adwordspolicy/answer/1316548?hl=nl

en: We use Google AdSense Advertising on our website.
nl: We gebruiken Google AdSense-advertenties op onze website.

en: Google, as a third party vendor, uses cookies to serve ads on our site. Google's use of the DART cookie enables it to serve ads to our users based on their visit to our site and other sites on the Internet. Users may opt out of the use of the DART cookie by visiting the Google ad and content network privacy policy.
nl: Google gebruikt als externe leverancier cookies om advertenties op onze site weer te geven. Google's gebruik van de DART-cookie stelt het in staat om advertenties aan onze gebruikers weer te geven op basis van hun bezoek aan onze site en andere sites op internet. Gebruikers kunnen zich afmelden voor het gebruik van de DART-cookie door naar het privacybeleid van Google-advertenties en inhoudsnetwerken te gaan.

en: We have implemented the following :
nl: We hebben het volgende geïmplementeerd:

en: Remarketing with Google AdSense
nl: Remarketing met Google AdSense

en: Demographics and Interests Reporting
nl: Rapportage over demografie en interesses

en: DoubleClick Platform Integration
nl: DoubleClick Platform-integratie

en: We along with third-party vendors, such as Google use first-party cookies (such as the Google Analytics cookies) and third-party cookies (such as the DoubleClick cookie) or other third-party identifiers together to compile data regarding user interactions with ad impressions, and other ad service functions as they relate to our website.
nl: Wij gebruiken samen met externe leveranciers, zoals Google, first-party cookies (zoals de Google Analytics-cookies) en cookies van derden (zoals de DoubleClick-cookie) of andere identificatiegegevens van derden om gegevens te verzamelen over gebruikersinteracties met advertentievertoningen en andere advertentieservicefuncties die betrekking hebben op onze website.

en: Opting out:<br />Users can set preferences for how Google advertises to you using the Google Ad Settings page. Alternatively, you can opt out by visiting the Network Advertising initiative opt out page or permanently using the Google Analytics Opt Out Browser add on.
nl: Afmelden:<br />Gebruikers kunnen voorkeuren instellen voor hoe Google naar u adverteert via de pagina met Google-advertentie-instellingen. U kunt zich ook afmelden door de afmeldpagina van het Network Advertising-initiatief te bezoeken of permanent de Google Analytics Opt Out Browser-add-on te gebruiken.

en: According to CalOPPA we agree to the following :
nl: Volgens CalOPPA gaan we akkoord met het volgende:

en: Users can visit our site anonymously
nl: Gebruikers kunnen onze site anoniem bezoeken

en: Once this privacy policy is created, we will add a link to it on our home page, or as a minimum on the first significant page after entering our website.
nl: Zodra dit privacybeleid is opgesteld, zullen we er een link naar toevoegen op onze startpagina, of minimaal op de eerste belangrijke pagina nadat we onze website hebben bezocht.

en: Our Privacy Policy link includes the word 'Privacy', and can be easily be found on the page specified above.
nl: Onze link naar het privacybeleid bevat het woord 'Privacy' en is gemakkelijk te vinden op de hierboven gespecificeerde pagina.

en: Users will be notified of any privacy policy changes :
nl: Gebruikers worden op de hoogte gebracht van eventuele wijzigingen in het privacybeleid:

en: On our Privacy Policy Page
nl: Op onze pagina met privacybeleid

en: Users are able to change their personal information :
nl: Gebruikers kunnen hun persoonlijke gegevens wijzigen:

en: By logging in to their account
nl: Door in te loggen op hun account

en: By chatting with us or sending us a ticket
nl: Door met ons te chatten of ons een ticket te sturen

en: How does our site handle do not track signals ?
nl: Hoe gaat onze site om met niet-track-signalen?

en: We honor do not track signals and do not track, plant cookies, or use advertising when a Do Not Track (DNT) browser mechanism is in place.
nl: We respecteren do not track-signalen en volgen, plaatsen geen cookies of gebruiken geen advertenties wanneer een Do Not Track (DNT)-browsermechanisme aanwezig is.

en: Does our site allow third party behavioral tracking ?
nl: Staat onze site het volgen van gedrag door derden toe?

en: It's also important to note that we do not allow third party behavioral tracking
nl: Het is ook belangrijk op te merken dat we gedragstracking door derden niet toestaan

en: We do not collect information from children under 13
nl: We verzamelen geen informatie van kinderen jonger dan 13 jaar

en: In order to remove your child's information please contact the following personnel :
nl: Neem contact op met de volgende medewerkers om de gegevens van uw kind te verwijderen:

en: We adhere to the following COPPA tenants :
nl: We houden ons aan de volgende COPPA-huurders:

en: Parents can review, delete, manage or refuse with whom their child's information is shared through contacting us directly.
nl: Ouders kunnen bekijken, verwijderen, beheren of weigeren met wie de informatie van hun kind wordt gedeeld door rechtstreeks contact met ons op te nemen.

en: The Fair Information Practices Principles form the backbone of privacy law in the United States and the concepts they include have played a significant role in the development of data protection laws around the globe. Understanding the Fair Information Practice Principles and how they should be implemented is critical to comply with the various privacy laws that protect personal information.
nl: De Fair Information Practices Principles vormen de ruggengraat van de privacywetgeving in de Verenigde Staten en de concepten die ze bevatten, hebben een belangrijke rol gespeeld bij de ontwikkeling van gegevensbeschermingswetten over de hele wereld. Het begrijpen van de Fair Information Practice Principles en hoe deze moeten worden geïmplementeerd, is van cruciaal belang om te voldoen aan de verschillende privacywetten die persoonlijke informatie beschermen.

en: In order to be in line with Fair Information Practices we will take the following responsive action, should a data breach occur :
nl: Om in overeenstemming te zijn met Fair Information Practices, zullen we de volgende responsieve actie ondernemen, mocht zich een datalek voordoen:

en: We will notify the users via email
nl: We zullen de gebruikers via e-mail op de hoogte stellen

en: Within 7 business days
nl: Binnen 7 werkdagen

en: We will notify the users via in site notification
nl: We zullen de gebruikers op de hoogte stellen via in site notificatie

en: We also agree to the individual redress principle, which requires that individuals have a right to pursue legally enforceable rights against data collectors and processors who fail to adhere to the law. This principle requires not only that individuals have enforceable rights against data users, but also that individuals have recourse to courts or a government agency to investigate and/or prosecute non-compliance by data processors.
nl: We gaan ook akkoord met het principe van individueel verhaal, dat vereist dat individuen het recht hebben om wettelijk afdwingbare rechten na te streven tegen gegevensverzamelaars en -verwerkers die zich niet aan de wet houden. Dit principe vereist niet alleen dat individuen afdwingbare rechten hebben tegen gegevensgebruikers, maar ook dat individuen een beroep doen op rechtbanken of een overheidsinstantie om niet-naleving door gegevensverwerkers te onderzoeken en/of te vervolgen.

en: Contacting Us
nl: Contact met ons opnemen

en: If there are any questions regarding this privacy policy you may contact us using our <a href="/contact">Contact</a> page.
nl: Als er vragen zijn over dit privacybeleid, kunt u contact met ons opnemen via onze <a href="/contact">Contact</a>-pagina.

en: Will be used to login and retrieve your password.
nl: Wordt gebruikt om in te loggen en uw wachtwoord op te halen.

en: This will be the name of your source.
nl: Dit wordt de naam van je bron.

en: I want create a source with my nickname.
nl: Ik wil een bron maken met mijn bijnaam.

en: Are you sure you want to remove your source permanently ? This action is irreversible !
nl: Weet je zeker dat je je bron permanent wilt verwijderen? Deze actie is onomkeerbaar!

en: All your packages will be removed and your users affected!
nl: Al uw pakketten worden verwijderd en uw gebruikers worden beïnvloed!

en: Remove your source
nl: Verwijder je bron

en: You have successfully attached your Twitter account !
nl: Je hebt je Twitter-account succesvol gekoppeld!

en: You have already attached your Twitter account !
nl: Je hebt je Twitter-account al gekoppeld!

en: You have successfully attached your Facebook account !
nl: Je hebt je Facebook-account succesvol gekoppeld!

en: You have already attached your Facebook account !
nl: Je hebt je Facebook-account al gekoppeld!

en: Please select a png image !
nl: Selecteer een png-afbeelding!

en: Your file exceeds 1 MB, the maximum weight allowed !
nl: Uw bestand is groter dan 1 MB, het maximaal toegestane gewicht!

en: Your file exceeds 2 MB, the maximum weight allowed !
nl: Uw bestand is groter dan 2 MB, het maximaal toegestane gewicht!

en: Select a status for the comments !
nl: Selecteer een status voor de opmerkingen!

en: The description is too short !
nl: De beschrijving is te kort!

en: The description is too long !
nl: De beschrijving is te lang!

en: The site url is invalid !
nl: De site-url is ongeldig!

en: The site url is too long !
nl: De site-url is te lang!

en: Paypal email is invalid !
nl: Paypal e-mail is ongeldig!

en: Paypal email is too long !
nl: Paypal e-mail is te lang!

en: Icon source
nl: Icoon bron

en: Png image and recommended 120x120.
nl: Png-afbeelding en aanbevolen 120x120.

en: Image wallpaper
nl: Afbeelding behang

en: Png image only.
nl: Alleen png-afbeelding.

en: Background layout
nl: Achtergrondindeling

en: Repeat
nl: Herhalen

en: No-repeat
nl: Geen herhaling

en: Cover
nl: Omslag

en: Background position
nl: Achtergrondpositie

en: Left
nl: Links

en: Center
nl: Centrum

en: Right
nl: Rechts

en: Background color
nl: Achtergrond kleur

en: Color
nl: Kleur

en: Primary color for your pages.
nl: Primaire kleur voor uw pagina's.

en: Text color for your pages.
nl: Tekstkleur voor uw pagina's.

en: Description
nl: Beschrijving

en: A short description for cydia
nl: Een korte beschrijving voor cydia

en: To add a link on your home page.
nl: Om een ​​link op uw homepage toe te voegen.

en: Connect your Facebook account
nl: Verbind je Facebook-account

en: Paypal email
nl: Paypal E-mail

en: Email of your paypal account.
nl: E-mail van uw paypal-account.

en: Donate button
nl: Doneer knop

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Display Paypal Donate button on your source pages. Only if Paypal email is specified.
nl: Geef de Paypal Donate-knop weer op uw bronpagina's. Alleen als Paypal-e-mailadres is opgegeven.

en: Comments
nl: Opmerkingen

en: Contact us to verify your account and sell your packages.
nl: Neem contact met ons op om uw account te verifiëren en uw pakketten te verkopen.

en: Commission
nl: Commissie

en: Earnings
nl: Inkomsten

en: You don't have sold anything, for moment.
nl: Je hebt voorlopig niets verkocht.

en: Your package has been updated successfully !
nl: Uw pakket is succesvol geüpdatet!

en: Your package has been added successfully !
nl: Uw pakket is succesvol toegevoegd!

en: Your package has been removed successfully !
nl: Uw pakket is succesvol verwijderd!

en: Section name must be 50 characters or less.
nl: Sectienaam moet 50 tekens of minder zijn.

en: This section already exists !
nl: Deze rubriek bestaat al!

en: This section is already available by default, you can't rewrite this.
nl: Dit gedeelte is standaard al beschikbaar, u kunt dit niet herschrijven.

en: Search a section
nl: Zoek een sectie

en: Rebuild package
nl: Pakket opnieuw opbouwen

en: Build package
nl: Bouwpakket

en: Remove package
nl: Pakket verwijderen

en: Package(s)
nl: Pakketjes)

en: Edit your section
nl: Bewerk je sectie

en: Add your sections
nl: Voeg uw secties toe

en: Add another field
nl: Nog een veld toevoegen

en: Your new passwords do not match !
nl: Uw nieuwe wachtwoorden komen niet overeen!

en: Enter the new password 2 times.
nl: Voer het nieuwe wachtwoord 2 keer in.

en: Your Ad Slot must contain only numbers !
nl: Uw advertentieruimte mag alleen cijfers bevatten!

en: Your Ad Client must contain only letters, numbers and dash !
nl: Uw Ad Client mag alleen letters, cijfers en streepjes bevatten!

en: You must specify an Ad Slot and an Ad Client !
nl: U moet een advertentieruimte en een advertentieclient opgeven!

en: Choose whether you subscribe to the newsletter !
nl: Kies of u zich abonneert op de nieuwsbrief!

en: Choose a valid language please !
nl: Kies een geldige taal aub!

en: Signature is too long !
nl: Handtekening is te lang!

en: New password
nl: Nieuw paswoord

en: Show/hide password
nl: Toon/verberg wachtwoord

en: New password (verification)
nl: Nieuw wachtwoord (verificatie)

en: Language
nl: Taal

en: Newsletter
nl: Nieuwsbrief

en: To stay informed about news, no more than one email per month.
nl: Om op de hoogte te blijven van nieuws, niet meer dan één e-mail per maand.

en: Example
nl: Voorbeeld

en: To put Google ads on pages of your source, leave blank to not put.
nl: Als u Google-advertenties op pagina's van uw bron wilt plaatsen, laat u blanco om niet te plaatsen.

en: Your balance is insufficient.
nl: Uw saldo is onvoldoende.

en: All ads has been removed on your source.
nl: Alle advertenties zijn verwijderd uit uw bron.

en: All trace of our brand has been removed on your source.
nl: Alle sporen van ons merk zijn verwijderd op uw bron.

en: Your section limitation has been increased by 5.
nl: Uw sectiebeperking is met 5 verhoogd.

en: Your whitelist has been increased by 50.
nl: Uw witte lijst is verhoogd met 50.

en: Add funds
nl: Fondsen toevoegen

en: Developer
nl: Ontwikkelaar

en: Verify your account and sell your packages directly with Paypal.
nl: Verifieer uw account en verkoop uw pakketten rechtstreeks met Paypal.

en: Your source has been created !
nl: Je bron is aangemaakt!

en: This source already exists !
nl: Deze bron bestaat al!

en: Your source has been removed successfully !
nl: Je bron is succesvol verwijderd!

en: Create
nl: Creëren

en: Ads
nl: Advertenties

en: Brand
nl: Merk

en: Space disk
nl: Ruimteschijf

en: Used
nl: Gebruikt

en: Freed
nl: Vrijgemaakt

en: Free
nl: Vrij

en: 5 Custom Sections
nl: 5 aangepaste secties

en: 10 UDIDs per Whitelist
nl: 10 UDID's per witte lijst

en: 100 UDIDs per Whitelist
nl: 100 UDID's per witte lijst

en: Monthly
nl: Maandelijks

en: Annual
nl: Jaarlijks

en: Basic
nl: Basis

en: Unlimited UDIDs per Whitelist
nl: Onbeperkte UDID's per witte lijst

en: Premium
nl: Premie

en: Unlimited Custom Sections
nl: Onbeperkte aangepaste secties

en: Brand and advertisements removed
nl: Merk en advertenties verwijderd

en: Daily
nl: Dagelijks

en:  - ("Us - We") - Terms of Service ("TOS") :
nl:  - ("Ons - Wij") - Servicevoorwaarden ("TOS"):

en: Registering
nl: Registreren

en: User Contribution
nl: Gebruikersbijdrage

en: Account Security
nl: Accountbeveiliging

en: Content
nl: Inhoud

en: Activity
nl: Werkzaamheid

en: You agree to reading and accepting the <a href="/user/privacy">Privacy Policy</a>.
nl: U gaat akkoord met het lezen en accepteren van het <a href="/user/privacy">Privacybeleid</a>.

en: IPA file
nl: IPA-bestand

en: Intellectual Property
nl: Intellectueel eigendom

en: Acceptable Use Policy
nl: Aanvaardbaar gebruik beleid

en: Upload Hacks, Cracks and Wares
nl: Hacks, cracks en waren uploaden

en: Submit or endorse Piracy
nl: Piraterij indienen of goedkeuren

en: Submit any of the following :
nl: Dien een van de volgende zaken in:

en: Viruses, worms, defects, Trojan horses or other items of a contaminating or destructive nature;<br />Data Miners, Collector or harvesters that collect information;<br />Impersonating or mis-labled Content;<br />Content that includes code hidden or otherwise contained within the Content which is unrelated to the Content;<br />Content which post advertisements or solicitations of business; <br />Any form of solicitation or Spam;<br />Illegal or unauthorised copy of another person's copyrighted work;<br />Content that is pornographic, harassing, offensive, unlawful or promotes or encourages illegal activity.
nl: Virussen, wormen, defecten, Trojaanse paarden of andere items van vervuilende of destructieve aard;<br />Dataminers, Collector of harvesters die informatie verzamelen;<br />Nabootsing van of verkeerd gelabelde inhoud;<br />Inhoud die code verborgen of anderszins vervat in de inhoud die geen verband houdt met de inhoud;<br />inhoud die advertenties of verzoeken om zaken plaatst; <br />Elke vorm van verzoeken of spam;<br />Illegale of ongeautoriseerde kopie van andermans auteursrechtelijk beschermd werk;<br />Content die pornografisch, intimiderend, beledigend of onwettig is of illegale activiteiten promoot of aanmoedigt.

en: Post links to any external Internet sites that are
nl: Plaats links naar externe internetsites die

en: Obscene or pornographic, or display pornographic or sexually explicit material of any kind.
nl: Obsceen of pornografisch, of pornografisch of seksueel expliciet materiaal van welke aard dan ook.

en: The username violates trademark or copyright.
nl: De gebruikersnaam schendt handelsmerk of copyright.

en: The username is the exact, or abbreviated version of a website domain name.
nl: De gebruikersnaam is de exacte of verkorte versie van de domeinnaam van een website.

en: The username is an exact birth name and may been deemed as fraudulent.
nl: De gebruikersnaam is een exacte geboortenaam en kan als frauduleus worden beschouwd.

en: The username is that of a prominent developer.
nl: De gebruikersnaam is die van een prominente ontwikkelaar.

en: Account termination
nl: Accountbeëindiging

en: Changes to the TOS are frequent
nl: Wijzigingen in de Servicevoorwaarden zijn frequent

en: All transactions are final and are not reversible.
nl: Alle transacties zijn definitief en niet omkeerbaar.

en: Liabilities
nl: Schulden

en: I HAVE READ THIS AGREEMENT AND AGREE TO ALL CONTAINED ABOVE.
nl: IK HEB DEZE OVEREENKOMST GELEZEN EN GA AKKOORD MET ALLE BOVENSTAANDE.

en: Report TOS violations <a href="/contact">here</a>
nl: Meld TOS-schendingen <a href="/contact">hier</a>

en: Please choose a .deb file only !
nl: Kies alleen een .deb-bestand!

en: General Whitelist
nl: Algemene witte lijst

en: The UDIDs
nl: De UDID's

en: All devices
nl: Alle apparaten

en: Device
nl: Apparaat

en: Unknow
nl: Onbekend

en: You can add a little description for each UDID.
nl: U kunt voor elke UDID een kleine beschrijving toevoegen.

en: All packages
nl: Alle pakketten

en: Select a package
nl: Selecteer een pakket

en: Error 403
nl: Fout 403

en: Sorry, this zone is forbidden.
nl: Sorry, deze zone is verboden.

en: Error 404
nl: Foutmelding 404

en: Sorry, but this page doesn't exist.
nl: Sorry, maar deze pagina bestaat niet.

en: Banned
nl: Verboden

en: Sorry, but your account has been banned.
nl: Sorry, maar je account is verbannen.

en: Your message has been sent successfully.
nl: Uw bericht is succesvol verzonden.

en: Your message could not be sent, sorry.
nl: Uw bericht kon niet worden verzonden, sorry.

en: Please specify your mail and your message !
nl: Gelieve uw e-mail en uw bericht te specificeren!

en: Create a cydia source for free, easy and quick !
nl: Maak gratis, gemakkelijk en snel een cydia-bron aan!

en: Free & easy
nl: Gratis & gemakkelijk

en: Starting your own Cydia Source has never been easier.
nl: Uw eigen Cydia Source starten was nog nooit zo eenvoudig.

en: Limit access of your packages to certain devices.
nl: Beperk de toegang van uw pakketten tot bepaalde apparaten.

en: Customizable
nl: Aanpasbaar

en: Sell
nl: Verkopen

en: Buy exclusive packages with Paypal safely.
nl: Koop exclusieve pakketten veilig met Paypal.

en: In progress
nl: Bezig

en: This section is under maintenance. Please wait...
nl: Dit gedeelte is in onderhoud. Even geduld aub...

en: Translations
nl: Vertalingen

en: We have made this section so that many people can benefit from our services. This collaborative interface allows you to translate all of the %s universe into different languages. If you wish to support us, choose a language below.
nl: We hebben deze sectie gemaakt zodat veel mensen kunnen profiteren van onze diensten. Met deze samenwerkingsinterface kunt u het hele %s-universum in verschillende talen vertalen. Als je ons wilt steunen, kies dan hieronder een taal.

en: If you want to translate in a language that is not available in the list, please contact us.
nl: Als u wilt vertalen in een taal die niet in de lijst staat, neem dan contact met ons op.

en: Translations validated
nl: Vertalingen gevalideerd

en: Translations awaiting validation
nl: Vertalingen wachten op validatie

en: Progression
nl: Progressie

en: Edited at
nl: Bewerkt om

en: All
nl: Allemaal

en: Original
nl: Origineel

en: Translation
nl: Vertaling

en: Not translated
nl: Niet vertaald

en: Translated
nl: Vertaald

en: Action
nl: Actie

en: The translation has been updated, thank you.
nl: De vertaling is bijgewerkt, bedankt.

en: The translation has been added, thank you.
nl: De vertaling is toegevoegd, bedankt.

en: Translation validated
nl: Vertaling gevalideerd

en: Your translation here...
nl: Uw vertaling hier...

en: Open in Cydia
nl: Openen in Cydia

en: Versions
nl: Versies

en: Per day
nl: Per dag

en: Per month
nl: Per maand

en: Per year
nl: Per jaar

en: Previous year
nl: Vorig jaar

en: Next year
nl: Volgend jaar

en: Previous day
nl: Vorige dag

en: Next day
nl: Volgende dag

en: Purchase awaiting validation...
nl: Aankoop in afwachting van validatie...

en: Hide
nl: Verbergen

en: See more
nl: Bekijk meer

en: Pending
nl: In afwachting

en: To check your private messages, follow the link below :
nl: Volg de onderstaande link om uw privéberichten te bekijken:

en: To disable these notifications, follow the link below :
nl: Volg de onderstaande link om deze meldingen uit te schakelen:

en: Choose whether you want to be notified when you receive a new private message !
nl: Kies of je een melding wilt ontvangen wanneer je een nieuw privébericht ontvangt!

en: You must be logged in to purchase/download the package.
nl: U moet ingelogd zijn om het pakket te kopen/downloaden.

en: Your price is excessive !
nl: Uw prijs is overdreven!

en: Member unknow !
nl: Lid onbekend!

en: Applications
nl: Toepassingen

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Settings
nl: Instellingen

en: Reset Keys
nl: Toetsen resetten

en: Are you sure you wish to delete this application?
nl: Weet u zeker dat u deze applicatie wilt verwijderen?

en: This action is permanent and cannot be undone.
nl: Deze actie is permanent en kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Organization
nl: Organisatie

en: Secret key
nl: Geheime sleutel

en: Label is too long !
nl: Etiket is te lang!

en: Label is too short !
nl: Etiket is te kort!

en: Organization is too long !
nl: Organisatie duurt te lang!

en: Organization is too short !
nl: Organisatie is te kort!

en: Website url is invalid !
nl: Website-url is ongeldig!

en: Website url is too long !
nl: Website-url is te lang!

en: This will be used to identify your application.
nl: Dit wordt gebruikt om uw aanvraag te identificeren.

en: Describe briefly what your application does.
nl: Beschrijf kort wat uw toepassing doet.

en: Your organization, or company.
nl: Uw organisatie of bedrijf.

en: Your application's website.
nl: De website van uw toepassing.

en: Your keys has been regenerated !
nl: Uw sleutels zijn opnieuw gegenereerd!

en: Reset
nl: Resetten

en: Breakdown by Endpoint
nl: Uitsplitsing per eindpunt

en: Application
nl: Sollicitatie

en: Resources
nl: Bronnen

en: Returns the API usage per day for this application.
nl: Retourneert het API-gebruik per dag voor deze toepassing.

en: Usage
nl: Gebruik

en: Accessibility
nl: Toegankelijkheid

en: Supported request methods
nl: Ondersteunde aanvraagmethoden

en: Requires authentication
nl: Vereist authenticatie

en: Rate limited
nl: Tarief beperkt

en: Inherits global rate limit
nl: Erft globale tarieflimiet

en: Arguments
nl: Argumenten

en: Optional
nl: Optioneel

en: Example responses
nl: Voorbeeldreacties

en: Errors
nl: Fouten

en: Error Codes
nl: Foutcodes

en: Every error is represented with an HTTP status code, as well as a code and response message within the actual response body.
nl: Elke fout wordt weergegeven met een HTTP-statuscode, evenals een code en antwoordbericht binnen de eigenlijke antwoordtekst.

en: There is one exception to these rules:
nl: Er is één uitzondering op deze regels:

en: Invalid formats will return an HTTP 415 with an error message as the response body.
nl: Ongeldige indelingen retourneren een HTTP 415 met een foutbericht als antwoordtekst.

en: JSONP without a callback will return a javascript commented response.
nl: JSONP zonder een callback retourneert een javascript-commentaar.

en: Meaning
nl: Betekenis

en: Getting Started
nl: Aan de slag

en: Making Requests
nl: Verzoeken doen

en: Developer Group (support, feedback, ...)
nl: Ontwikkelaarsgroep (ondersteuning, feedback, ...)

en: Buyers
nl: Kopers

en: Returns your buyers information for one paid package.
nl: Retourneert uw kopersinformatie voor één betaald pakket.

en: Required
nl: Verplicht

en: Your package identifier.
nl: Uw pakket-ID.

en: Check
nl: Controleren

en: Package identifier.
nl: Pakket-ID.

en: Udid which must be checked.
nl: Udi die moet worden gecontroleerd.

en: Returns detailed information for one package.
nl: Retourneert gedetailleerde informatie voor één pakket.

en: Constructing Requests
nl: Verzoeken maken

en: Requests are made of three components:
nl: Aanvragen bestaan ​​uit drie componenten:

en: API version
nl: API-versie

en: Resource path
nl: Bronpad

en: Output type
nl: Uitgangstype

en: To construct a proper request, you will need to format the URI as follows:
nl: Om een ​​juist verzoek op te stellen, moet u de URI als volgt formatteren:

en: An example request, to fetch a list of members who have purchased a package.
nl: Een voorbeeldverzoek, om een ​​lijst op te halen van leden die een pakket hebben gekocht.

en: By default, requests are HTTP GET requests. However, many methods will require you to send POST data. Typically, we will follow the standard of all read requests use GET, and write requests use POST.
nl: Standaard zijn verzoeken HTTP GET-verzoeken. Voor veel methoden moet u echter POST-gegevens verzenden. Doorgaans volgen we de standaard van alle leesverzoeken met GET en voor schrijfverzoeken met POST.

en: In addition to the required parameters for each individual method, you will also need to send your API key.
nl: Naast de vereiste parameters voor elke afzonderlijke methode, moet u ook uw API-sleutel verzenden.

en: If you are using the server-side API, you will need to send <code>secret_key</code> with your secret API key value.
nl: Als u de server-side API gebruikt, moet u <code>secret_key</code> verzenden met uw geheime API-sleutelwaarde.

en: For each request you should specify which version of the API you want to use. Currently, the default, and the only version available, is 1.0.
nl: Voor elk verzoek dient u aan te geven welke versie van de API u wilt gebruiken. Momenteel is de standaard en de enige beschikbare versie 1.0.

en: The resource path is made available to you in further documentation.
nl: Het bronpad wordt u ter beschikking gesteld in verdere documentatie.

en: Data Formats
nl: Gegevensformaten

en: Responses
nl: Reacties

en: The response of your request will contain several key things:
nl: Het antwoord op uw verzoek zal een aantal belangrijke dingen bevatten:

en: HTTP status code
nl: HTTP-statuscode

en: API status <code>code</code>
nl: API-status <code>code</code>

en: API response message
nl: API-antwoordbericht

en: Let's take an example request:
nl: Laten we een voorbeeldverzoek nemen:

en: Each application is limited to 1000 queries per hour.
nl: Elke applicatie is beperkt tot 1000 queries per uur.

en: Contact us if you need more resources.
nl: Neem contact met ons op als u meer bronnen nodig heeft.

en: Source removed
nl: Bron verwijderd

en: Discover also these packages
nl: Ontdek ook deze pakketten

en: Supply to your prepaid account
nl: Aanleveren op uw prepaid account

en: We acknowledge receipt of the payment you just made. Your prepaid account has been credited with
nl: Wij bevestigen de ontvangst van de zojuist door u gedane betaling. Uw prepaid account is gecrediteerd met

en: Subscription updated
nl: Abonnement bijgewerkt

en: Your subscription has been updated. You are using now:
nl: Uw abonnement is bijgewerkt. Je gebruikt nu:

en: Lite Subscription
nl: Lite-abonnement

en: You will be billed to the following frequency:
nl: U wordt gefactureerd met de volgende frequentie:

en: Basic Subscription
nl: Basis abonnement

en: Premium Subscription
nl: Premium abonnement

en: Subscription cancelled
nl: Abonnement opgezegd

en: Your subscription has been cancelled.
nl: Je abonnement is opgezegd.

en: Don't forget than if you use more space disk than available, we could remove your packages.
nl: Vergeet niet dat als u meer schijfruimte gebruikt dan beschikbaar is, we uw pakketten kunnen verwijderen.

en: End of the subscription
nl: Einde van het abonnement

en: Your subscription has expired.
nl: Uw abonnement is verlopen.

en: You actually have lite subscription.
nl: Je hebt eigenlijk een lite-abonnement.

en: Unsubscribe
nl: Afmelden

en: You actually have basic subscription.
nl: Je hebt eigenlijk een basisabonnement.

en: You actually have premium subscription.
nl: Je hebt eigenlijk een premium abonnement.

en: Your comment is too short.
nl: Je reactie is te kort.

en: Your comment has been published.
nl: Uw reactie is gepubliceerd.

en: This comment does not exist.
nl: Deze opmerking bestaat niet.

en: You're not allowed to do it.
nl: Je mag het niet doen.

en: Source
nl: Bron

en: Returns detailed information for one source.
nl: Retourneert gedetailleerde informatie voor één bron.

en: Comment this package
nl: Reageer op dit pakket

en: No comment.
nl: Geen commentaar.

en: Open in CSources2
nl: Openen in CSources2

en: Embed
nl: Integreren

en: Add this package to your website by copying the code below.
nl: Voeg dit pakket toe aan uw website door onderstaande code te kopiëren.

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Overview
nl: Overzicht

en: Comment
nl: Opmerking

en: Respond to the comment
nl: Reageer op de reactie

en: Subscription failed
nl: Abonnement mislukt

en: Your subscription has failed.
nl: Uw abonnement is mislukt.

en: Are you sure you wish to delete this widget?
nl: Weet u zeker dat u deze widget wilt verwijderen?

en: %s widgets for Websites is a suite of widgets bringing %s content into your webpage content and buttons to encourage your %s audience to share your content and subscribe to your %s account updates.
nl: %s-widgets voor websites is een reeks widgets die %s-inhoud in de inhoud van uw webpagina's en knoppen brengen om uw %s-publiek aan te moedigen uw inhoud te delen en zich te abonneren op uw %s-accountupdates.

en: By using YouRepo widgets for Websites you agree to the YouRepo Agreement and Policy.
nl: Door YouRepo-widgets voor websites te gebruiken, gaat u akkoord met de YouRepo-overeenkomst en het YouRepo-beleid.

en: Embedded Packages
nl: Ingesloten pakketten

en: An embedded Package brings the best content created on %s into your article or website. It's easy to embed a Package using HTML and JavaScript markup available through the "Insert" Package action on %s.
nl: Een embedded pakket brengt de beste inhoud die op %s is gemaakt, in uw artikel of website. Het is gemakkelijk om een ​​pakket in te sluiten met behulp van HTML- en JavaScript-opmaak die beschikbaar is via de actie "Pakket invoegen" op %s.

en: Embedded Sources
nl: Ingesloten bronnen

en: Embedded sources are an easy way to embed multiple Packages on your website in a compact, single-column view. Display the latest Packages from a single %s source.
nl: Ingesloten bronnen zijn een gemakkelijke manier om meerdere pakketten op uw website in te sluiten in een compacte weergave met één kolom. Toon de nieuwste pakketten van een enkele %s-bron.

en: Options availables
nl: Beschikbare opties

en: Customize an embedded Package or Source for your site's visual design and display preferences by including extra parameters in your embedded HTML.
nl: Pas een ingesloten pakket of bron aan voor het visuele ontwerp en de weergavevoorkeuren van uw site door extra parameters op te nemen in uw ingesloten HTML.

en: Match your site's color scheme
nl: Overeenkomen met het kleurenschema van uw site

en: View our embedded reference documentation for a full list of embedded options.
nl: Bekijk onze ingesloten referentiedocumentatie voor een volledige lijst met ingesloten opties.

en: Height must be an integer between 2000 and 250.
nl: Hoogte moet een geheel getal zijn tussen 2000 en 250.

en: This source does not exists.
nl: Deze bron bestaat niet.

en: Theme
nl: Thema

en: Dark
nl: Donker

en: Light
nl: Licht

en: Copy/paste the code into HTML of your website.
nl: Kopieer/plak de code in de HTML van uw website.

en: You actually have no widget.
nl: Je hebt eigenlijk geen widget.

en: Options
nl: Opties

en: An Embedded supports customization at the page-level with <meta> elements or in adding data-* attributes to individual generated elements.
nl: Een Embedded ondersteunt maatwerk op paginaniveau met <meta>-elementen of bij het toevoegen van data-*-attributen aan individueel gegenereerde elementen.

en: Websites can set widget preferences across their entire website by including <meta> in every page for interpretation by %s's widget JavaScript before creating a new widget or button.
nl: Websites kunnen widgetvoorkeuren voor hun hele website instellen door <meta> op elke pagina op te nemen voor interpretatie door %s's widget JavaScript voordat ze een nieuwe widget of knop maken.

en: Widget settings specified in a <meta> may be overridden at the individual widget level. Order of precedence:
nl: Widgetinstellingen gespecificeerd in een <meta> kunnen worden overschreven op het individuele widgetniveau. Volgorde:

en: Override the default light theme preference for an Embedded Package or an Embedded Source.
nl: Overschrijf de standaard lichte themavoorkeur voor een ingesloten pakket of een ingesloten bron.

en: Link color
nl: Link kleur

en: Specify a hexadecimal color value for links displayed in an Embedded Package or an Embedded Source.
nl: Geef een hexadecimale kleurwaarde op voor koppelingen die worden weergegeven in een ingesloten pakket of een ingesloten bron.

en: Border color
nl: Rand kleur

en: Specify a border color for any Embedded widgets displayed on the page.
nl: Geef een randkleur op voor alle ingesloten widgets die op de pagina worden weergegeven.

en: Dimensions
nl: Dimensies

en: An embedded widget automatically adjusts to the width of its parent element with a minimum width of 250 pixels and a maximum width of 520 pixels. Set the maximum width or the maximum height of an embedded widget by adding a <code>width</code> or <code>height</code> attribute to the widget's anchor element.
nl: Een ingesloten widget past zich automatisch aan de breedte van het bovenliggende element aan met een minimale breedte van 250 pixels en een maximale breedte van 520 pixels. Stel de maximale breedte of de maximale hoogte van een ingesloten widget in door een kenmerk <code>width</code> of <code>height</code> toe te voegen aan het ankerelement van de widget.

en: You can also use <code>auto</code> value to specify no maximum size.
nl: U kunt ook de waarde <code>auto</code> gebruiken om geen maximumgrootte op te geven.

en: Loads text components in the specified language. Note: does not affect the text of a Package displayed.
nl: Laadt tekstcomponenten in de opgegeven taal. Let op: heeft geen invloed op de tekst van een weergegeven pakket.

en: Supported %s language code:
nl: Ondersteunde %s-taalcode:

en: Remove a display component of a widget with space-separated tokens.
nl: Verwijder een weergavecomponent van een widget met door spaties gescheiden tokens.

en: hides the header
nl: verbergt de kop

en: removes all borders: around the package, between Packages, and inside a Package
nl: verwijdert alle randen: rond het pakket, tussen pakketten en binnen een pakket

en: crop and hide the timeline scrollbar, if visible
nl: de schuifbalk van de tijdlijn bijsnijden en verbergen, indien zichtbaar

en: remove background color
nl: achtergrondkleur verwijderen

en: Notifications
nl: Meldingen

en: Unfollow
nl: Niet meer volgen

en: Follow
nl: Volgen

en: You must be registered and logged in to comment this package.
nl: Je moet geregistreerd en ingelogd zijn om commentaar te kunnen geven op dit pakket.

en: Already have an account?
nl: Heb je al een account?

en: Mail or nickname
nl: E-mail of bijnaam

en: You have no notifications.
nl: Je hebt geen meldingen.

en: Mark all as read
nl: Markeer alles als gelezen

en: Previous
nl: Vorig

en: Thanks for your purchase ! Your transaction is complete but some payments may take a few minutes to process, please wait.
nl: Bedankt voor uw aankoop ! Uw transactie is voltooid, maar het kan enkele minuten duren voordat sommige betalingen zijn verwerkt. Een ogenblik geduld.

en: Let empty to put your package free
nl: Laat leeg om je pakket vrij te zetten

en: If user purchased
nl: Als de gebruiker heeft gekocht

en: You have no other paid package.
nl: U heeft geen ander betaald pakket.

en: Free if purchased
nl: Gratis bij aankoop

en: Promotion if purchased
nl: Promotie indien gekocht

en: Icon has been successfully removed !
nl: Icoon is succesvol verwijderd!

en: Wallpaper has been successfully removed !
nl: Achtergrond is succesvol verwijderd!

en: Please allow up to 30 seconds for changes to take effect.
nl: Het kan tot 30 seconden duren voordat de wijzigingen van kracht worden.

en: Confirm your email
nl: Bevestig je email

en: To complete the phase confirming your email address, you will need to go to the following URL in your web browser.
nl: Om de fase van het bevestigen van uw e-mailadres te voltooien, moet u in uw webbrowser naar de volgende URL gaan.

en: An email has been sent to you to verify your address.
nl: Er is een e-mail naar u verzonden om uw adres te verifiëren.

en: Please validate your email address by clicking on link received by email.
nl: Bevestig uw e-mailadres door op de link te klikken die u per e-mail hebt ontvangen.

en: Resend
nl: Opnieuw verzenden

en: Your email has been validated.
nl: Uw e-mail is gevalideerd.

en: Validate your email
nl: Valideer uw e-mail

en: The location is too long !
nl: De locatie is te lang!

en: This status does not exist.
nl: Deze status bestaat niet.

en: Your status is too short.
nl: Je status is te kort.

en: Your status has been published.
nl: Uw status is gepubliceerd.

en: Please speak only English on Forums to be understood by a maximum of members.
nl: Spreek a.u.b. alleen Engels op forums om begrepen te worden door een maximum van leden.

en: Location
nl: Plaats

en: Friends
nl: Vrienden

en: What's on your mind?
nl: Waar denk je aan?

en: An error occurred.
nl: Er is een fout opgetreden.

en: Please enable Javascript !
nl: Schakel Javascript in!

en: Copy to clipboard:
nl: Kopieer naar klembord:

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Add friend
nl: Vriend toevoegen

en: Confirm request
nl: Bevestig aanvraag

en: Friend request sent
nl: Vriendschapsverzoek verzonden

en: Unfriend
nl: Ontvrienden

en: Admin
nl: Beheerder

en: Co-Admin
nl: Mede-beheerder

en: To stay informed when you receive a new notification or private message.
nl: Om op de hoogte te blijven wanneer je een nieuwe notificatie of privébericht ontvangt.

en: Weekly
nl: Wekelijks

en: This package does not exist !
nl: Dit pakket bestaat niet!

en: Can not copy the package !
nl: Kan het pakket niet kopiëren!

en: Package being edited.
nl: Pakket wordt bewerkt.

en: With this tool you can easily convert your .zip file to .deb.
nl: Met deze tool kunt u eenvoudig uw .zip-bestand converteren naar .deb.

en: Package structure to follow
nl: Pakketstructuur volgt

en: All files are optionals
nl: Alle bestanden zijn optioneel

en: Level
nl: Niveau

en: To check your notifications, follow the link below :
nl: Volg de onderstaande link om uw meldingen te controleren:

en: Session successfully removed!
nl: Sessie succesvol verwijderd!

en: IP Address
nl: IP adres

en: Active Session
nl: Actieve sessie

en: Theme Creator
nl: Themamaker

en: Type the name of your theme.
nl: Typ de naam van uw thema.

en: Choose a type for your theme.
nl: Kies een type voor uw thema.

en: Next
nl: Volgende

en: Click on an item to get help.
nl: Klik op een item om hulp te krijgen.

en: Search an Application...
nl: Zoek een toepassing...

en: Bundle ID of the Application...
nl: Bundel-ID van de toepassing...

en: Folders
nl: Mappen

en: Global folder icons background
nl: Achtergrond van globale mappictogrammen

en: Background
nl: Achtergrond

en: Individual folder icons background
nl: Individuele map pictogrammen achtergrond

en: Badges
nl: Insignes

en: Font Name
nl: Lettertypenaam

en: More
nl: Meer

en: Sunday
nl: Zondag

en: Monday
nl: Maandag

en: Tuesday
nl: Dinsdag

en: Wednesday
nl: Woensdag

en: Thursday
nl: Donderdag

en: Friday
nl: Vrijdag

en: Saturday
nl: Zaterdag

en: No results found
nl: Geen resultaten gevonden

en: An error occured.
nl: Er is een fout opgetreden.

en: Please use only [a-zA-Z0-9-_ ] in your name.
nl: Gebruik a.u.b. alleen [a-zA-Z0-9-_ ] in uw naam.

en: Another package with this name already exist in your source.
nl: Er bestaat al een ander pakket met deze naam in uw broncode.

en: Your theme has been registered.
nl: Je thema is geregistreerd.

en: You can edit themes created with this tool only.
nl: U kunt alleen thema's bewerken die met deze tool zijn gemaakt.

en: Failed
nl: Mislukt

en: Open in PayPal
nl: Openen in PayPal

en: Transaction ID
nl: Transactie ID

en: Error 401
nl: Fout 401

en: Sorry, but you must be authenticated to see this page.
nl: Sorry, maar je moet geauthenticeerd zijn om deze pagina te kunnen zien.

en: No friend found.
nl: Geen vriend gevonden.

en: No post found.
nl: Geen bericht gevonden.

en: No subscription found.
nl: Geen abonnement gevonden.

en: Twig Error
nl: Takje fout

en: Your sources will be removed
nl: Je bronnen worden verwijderd

en: your sources will be deleted if you do not log back within 3 months.
nl: uw bronnen worden verwijderd als u niet binnen 3 maanden weer inlogt.

en: Take a subscription if you don't want to have this problem in the future.
nl: Neem een ​​abonnement als je dit probleem in de toekomst niet wilt hebben.

en: your sources will be deleted if you do not log back within 1 month.
nl: je bronnen worden verwijderd als je niet binnen 1 maand weer inlogt.

en: your sources will be deleted if you do not log back within 10 days.
nl: uw bronnen worden verwijderd als u niet binnen 10 dagen weer inlogt.

en: your sources will be deleted if you do not log back within 1 day.
nl: je bronnen worden verwijderd als je niet binnen 1 dag weer inlogt.

en: Share on your Twitter account.
nl: Deel op je Twitter-account.

en: Twitter returned an error.
nl: Twitter heeft een fout geretourneerd.

en: Click here to continue.
nl: Klik hier om verder te gaan.

en: Here are listed the most used identifiers.
nl: Hier worden de meest gebruikte identifiers weergegeven.

en: Multiple choice
nl: Meerkeuze

en: Select an option
nl: Kies een optie

en: Please choose an action !
nl: Kies een actie!

en: Please select a package !
nl: Selecteer een pakket!

en: has been registered.
nl: is geregistreerd.

en: has been removed.
nl: is verwijderd.

en: File successfully modified !
nl: Bestand succesvol gewijzigd!

en: Select a file to edit.
nl: Selecteer een bestand om te bewerken.

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: Custom CSS has updated successfully!
nl: Aangepaste CSS is succesvol bijgewerkt!

en: Custom CSS.
nl: Aangepaste CSS.

en: Themes
nl: Thema's

en: Custom CSS
nl: Aangepaste CSS

en: Active
nl: Actief

en: Apply
nl: Van toepassing zijn

en: Page
nl: Bladzijde

en: Contact %s team
nl: Neem contact op met het %s-team

en: This Facebook account is already used by another member !
nl: Dit Facebook-account wordt al door een ander lid gebruikt!

en: Nickname must not start or end with a dash middle (-).
nl: Bijnaam mag niet beginnen of eindigen met een streepje midden (-).

en: This Google account is already used by another member !
nl: Dit Google-account wordt al door een ander lid gebruikt!

en: This is undesirable content
nl: Dit is ongewenste inhoud

en: Ban now
nl: Nu verbieden

en: User
nl: Gebruiker

en: Usurpe my identity
nl: Gebruik mijn identiteit

en: This source does not exist.
nl: Deze bron bestaat niet.

en: Status and replies
nl: Status en antwoorden

en: You must remove one photo before adding another.
nl: U moet een foto verwijderen voordat u een andere toevoegt.

en: This type of file is not yet supported. Instead, try to download a gif or an image.
nl: Dit type bestand wordt nog niet ondersteund. Probeer in plaats daarvan een gif of afbeelding te downloaden.

en: Package removed
nl: Pakket verwijderd

en: Sorry, but this repo doesn't exist or has been removed.
nl: Sorry, maar deze opslagplaats bestaat niet of is verwijderd.

en: Comment banned
nl: Reactie verboden

en: one of your comments has been banned.
nl: een van uw opmerkingen is verbannen.

en: To do a Ban Appeal, follow the link below :
nl: Volg de onderstaande link om een ​​Ban-appèl in te dienen:

en: If you do not appeal this decision, your content will be automatically deleted in 7 days.
nl: Als je geen bezwaar maakt tegen deze beslissing, wordt je inhoud binnen zeven dagen automatisch verwijderd.

en: Post banned
nl: Bericht verbannen

en: one of your posts has been banned.
nl: een van je berichten is verbannen.

en: Package banned
nl: Pakket verbannen

en: one of your packages has been banned.
nl: een van uw pakketten is verbannen.

en: Source banned
nl: Bron verbannen

en: one of your sources has been banned.
nl: een van je bronnen is verbannen.

en: Account banned
nl: Account verbannen

en: your account has been banned.
nl: je account is verbannen.

en: If you do not appeal this decision, your account will be automatically deleted in 7 days.
nl: Als u geen bezwaar maakt tegen deze beslissing, wordt uw account binnen 7 dagen automatisch verwijderd.

en: Your domain has been unlinked
nl: Uw domein is ontkoppeld

en: Don't forget to renew your subscription if you don't want to have this problem in the future.
nl: Vergeet niet je abonnement te verlengen als je dit probleem in de toekomst niet meer wilt hebben.

en: This version number is already used for this package, please use another version number.
nl: Dit versienummer wordt al gebruikt voor dit pakket, gebruik een ander versienummer.

en: Please add the author email in the email field !
nl: Voeg het e-mailadres van de auteur toe in het e-mailveld!

en: Author email
nl: E-mail auteur

en: Icons
nl: Pictogrammen

en: Docks
nl: Dokken

en: Masks
nl: Maskers

en: System Colors
nl: Systeemkleuren

en: Load page
nl: Pagina laden

en: Status Bar
nl: Statusbalk

en: Help us
nl: Help ons

en: Icon, use a png image only, 228x228.
nl: Pictogram, gebruik alleen een png-afbeelding, 228x228.

en: Dock
nl: Dok

en: Done
nl: Gedaan

en: Boot Logo
nl: Opstart logo

en: iPhone (Default)
nl: iPhone (standaard)

en: iPhone (Black)
nl: iPhone (zwart)

en: iPad (White)
nl: iPad (wit)

en: iPad (Black)
nl: iPad (zwart)

en: Dock Reflections
nl: Dockreflecties

en: Dock Blur Reflections
nl: Dock Blur-reflecties

en: Dock Reflect Icons
nl: Dock Reflect-pictogrammen

en: Dock Reflection Offset
nl: Dock reflectie offset

en: Dock Bounce Icon On Launch
nl: Dock Bounce-pictogram bij starten

en: Running Indicator
nl: Lopende indicator

en: Font Size
nl: Lettertypegrootte

en: Width Change
nl: Breedte wijzigen

en: Height Change
nl: Hoogte verandering

en: Text X offset
nl: Tekst X offset

en: Text Y offset
nl: Tekst Y offset

en: Shadow Color
nl: Schaduwkleur

en: Shadow X offset
nl: Schaduw X-offset

en: Shadow Y offset
nl: Schaduw Y-offset

en: Shadow Blur Radius
nl: Schaduwvervagingsstraal

en: Date Label
nl: Datumlabel

en: Text Case
nl: Tekst hoofdletter

en: Lowercase
nl: Kleine letters

en: Uppercase
nl: Hoofdletters

en: Day Label
nl: Daglabel

en: Clock
nl: Klok

en: Background (Non-Live Mode)
nl: Achtergrond (niet-live-modus)

en: Background (Live Mode)
nl: Achtergrond (Live-modus)

en: Hour Hand
nl: Uurwijzer

en: Minute Hand
nl: Minutenwijzer

en: Second Hand
nl: Tweedehands

en: Red Dot
nl: Rode stip

en: The red dot (the smaller one in the center).
nl: De rode stip (de kleinere in het midden).

en: Black Dot
nl: Zwarte stip

en: The black dot (the larger one in the center).
nl: De zwarte stip (de grotere in het midden).

en: Control Center
nl: Controle Centrum

en: Airplane Mode
nl: Vliegtuigmodus

en: Do Not Disturb
nl: Niet storen

en: Rotation Locked
nl: Rotatie vergrendeld

en: Rotation Unlocked
nl: Rotatie ontgrendeld

en: Flashlight On
nl: Zaklamp aan

en: Flashlight Off
nl: Zaklamp uit

en: Calculator
nl: Rekenmachine

en: Play
nl: Toneelstuk

en: Brightness Up
nl: Helderheid omhoog

en: Brightness Down
nl: Helderheid omlaag

en: Sliders
nl: Schuifregelaars

en: Slider Track
nl: Schuifbalk

en: Volume Up
nl: Volume omhoog

en: Volume Down
nl: Volume verminderen

en: Volume Slider
nl: Volumeschuifregelaar

en: Effects
nl: Effecten

en: Mask
nl: Masker

en: Underlay
nl: Ondervloer

en: Shadow
nl: Schaduw

en: Global folder backgrounds
nl: Achtergronden van globale mappen

en: Icon background
nl: Pictogramachtergrond

en: This folder name is already used.
nl: Deze mapnaam wordt al gebruikt.

en: Battery
nl: Accu

en: Calendar
nl: Kalender

en: Carrier
nl: Vervoerder

en: Mobile Data
nl: Mobiele data

en: Compass
nl: Kompas

en: Contacts
nl: Contacten

en: Display & Brightness
nl: Weergave en helderheid

en: General
nl: Algemeen

en: Health
nl: Gezondheid

en: Keychain
nl: Sleutelhanger

en: Location Active
nl: Locatie actief

en: Maps
nl: Kaarten

en: Microphone
nl: Microfoon

en: Motion
nl: Beweging

en: Music
nl: Muziek

en: News
nl: Nieuws

en: Newsstand
nl: Kiosk

en: Notes
nl: Opmerkingen

en: Notification Center
nl: Notificatie centrum

en: Passcode
nl: Toegangscode

en: Face ID
nl: Gezichts-ID

en: Personal Hotspot
nl: Persoonlijke hotspot

en: Phone
nl: Telefoon

en: Photos
nl: Foto's

en: Reminders
nl: Herinneringen

en: Emergency SOS
nl: Nood-SOS

en: Sounds
nl: Geluiden

en: VideoSubscriber
nl: Videoabonnee

en: Wallpaper
nl: Behang

en: Icon Labels
nl: Icoonlabels

en: To group your packages into one same theme on Anemone.
nl: Om uw pakketten te groeperen in één thema op Anemone.

en: Page Dots
nl: Paginastippen

en: Page Selected
nl: Geselecteerde pagina

en: Spotlight Selected
nl: Spotlight geselecteerd

en: Connect Power
nl: Stroom aansluiten

en: File .caf
nl: Bestand .caf

en: Lock device
nl: Apparaat vergrendelen

en: Unlock device
nl: Apparaat ontgrendelen

en: Message sent
nl: Bericht verzonden

en: Keyboard Sounds
nl: Toetsenbordgeluiden

en: LockScreen
nl: Vergrendel scherm

en: Cellular
nl: Mobiel

en: Airplane
nl: Vliegtuig

en: Call Forward
nl: Doorschakelen

en: Rotation Lock
nl: Rotatievergrendeling

en: HomeScreen
nl: Thuis scherm

en: Your reply...
nl: Uw reactie...

en: Reputations
nl: Reputaties

en: This post has no reputation.
nl: Dit bericht heeft geen reputatie.

en: few seconds
nl: een paar seconden

en: Friends requests
nl: Vriendenverzoeken

en: You have no friends requests.
nl: Je hebt geen vriendenverzoeken.

en: An error has occured !
nl: Er is een fout opgetreden !

en: This version does not exists.
nl: Deze versie bestaat niet.

en: We can't find another version to attach to this package.
nl: We kunnen geen andere versie vinden om aan dit pakket te koppelen.

en: Manage versions
nl: Versies beheren

en: Delete a version
nl: Een versie verwijderen

en: Are you sure?
nl: Weet je het zeker?

en: Support
nl: Steun

en: Sources
nl: Bronnen

en: Unread notifications
nl: Ongelezen meldingen

en: You have no unread notifications.
nl: Je hebt geen ongelezen meldingen.

en: You didn’t buy anything yet.
nl: Je hebt nog niets gekocht.

en: The registrations are closed for moment ! Sorry.
nl: De inschrijvingen zijn voorlopig gesloten! Sorry.

en: Domain has been successfully removed !
nl: Domein is succesvol verwijderd!

en: Your domain is now linked to your source !
nl: Uw domein is nu gekoppeld aan uw bron!

en: This domain is already used by another source !
nl: Dit domein wordt al door een andere bron gebruikt!

en: The DNS configuration is invalid !
nl: De DNS-configuratie is ongeldig!

en: Custom domain name
nl: Aangepaste domeinnaam

en: Setting up a custom domain
nl: Een aangepast domein instellen

en: Enable versioning
nl: Versiebeheer inschakelen

en: Disable versioning
nl: Versiebeheer uitschakelen

en: Find the people, packages and posts that matter to you most.
nl: Vind de mensen, pakketten en berichten die voor jou het belangrijkst zijn.

en: Show more users
nl: Toon meer gebruikers

en: Show more sources
nl: Toon meer bronnen

en: An error occured, please try to reinstall the profile on your device !
nl: Er is een fout opgetreden, probeer het profiel opnieuw op uw apparaat te installeren!

en: This device UDID is already linked to another member.
nl: De UDID van dit apparaat is al gekoppeld aan een ander lid.

en: Your device UDID has been registered.
nl: De UDID van uw apparaat is geregistreerd.

en: This Facebook account is already linked to another user !
nl: Dit Facebook-account is al gekoppeld aan een andere gebruiker!

en: You have successfully attached your Google account !
nl: Je hebt je Google-account succesvol gekoppeld!

en: You have already attached your Google account !
nl: Je hebt je Google-account al gekoppeld!

en: This Google account is already linked to another user !
nl: Dit Google-account is al gekoppeld aan een andere gebruiker!

en: Your new password is too short, at least 8 characters !
nl: Uw nieuwe wachtwoord is te kort, minimaal 8 tekens !

en: You need to validate your email address before changing your password !
nl: U moet uw e-mailadres valideren voordat u uw wachtwoord wijzigt!

en: Number
nl: Nummer

en: 8 characters
nl: 8 tekens

en: Alternatively, you can install this profile on your device.
nl: U kunt dit profiel ook op uw apparaat installeren.

en: Will be used to sign in with your Facebook account.
nl: Wordt gebruikt om in te loggen met uw Facebook-account.

en: Connect your Google account
nl: Koppel je Google-account

en: Will be used to sign in with your Google account.
nl: Wordt gebruikt om in te loggen met uw Google-account.

en: Your space limitation has been increased by 15 Mo.
nl: Je ruimtebeperking is verhoogd met 15 Mo.

en: Your upload limitation has been increased by 15 Mo.
nl: Je uploadbeperking is met 15 maanden verhoogd.

en: Do you need more space to host more stuff on your source ? Increase your maximum storage limit by 15 Mo.
nl: Heb je meer ruimte nodig om meer dingen op je bron te hosten? Verhoog uw maximale opslaglimiet met 15 Mo.

en: Subscription
nl: Abonnement

en: Section limitation
nl: Sectiebeperking

en: Whitelist limitation
nl: Beperking op de witte lijst

en: 50 Mo Storage
nl: 50 Mo Opslag

en: 15 Mo Upload Limit
nl: Uploadlimiet van 15 maanden

en: 100 Mo Upload Limit
nl: Uploadlimiet van 100 Mo

en: Advertisements removed
nl: Advertenties verwijderd

en: Link your domain name
nl: Koppel je domeinnaam

en: 1 Go Storage
nl: 1 Ga opslag

en: 150 Mo Upload Limit
nl: Uploadlimiet van 150 Mo

en: 5 Go Storage
nl: 5 Ga naar opslag

en: Support is your place to:
nl: Ondersteuning is jouw plaats om:

en: Get updates about things you've reported.
nl: Ontvang updates over dingen die je hebt gemeld.

en: Check and reply to messages from the Help Team.
nl: Controleer en beantwoord berichten van het Helpteam.

en: See important messages about your account.
nl: Bekijk belangrijke berichten over uw account.

en: Informations
nl: Informatie

en: Your report is deleted if reported content is removed before we review it.
nl: Uw melding wordt verwijderd als gerapporteerde inhoud wordt verwijderd voordat we deze beoordelen.

en: Reviewed reports are automatically deleted after 3 days, if the content has been banned, else you can continue to give us feedbacks.
nl: Beoordeelde rapporten worden na 3 dagen automatisch verwijderd. Als de inhoud is verbannen, kunt u ons anders feedback blijven geven.

en: Your account is verified, so you can help us to moderate the content.
nl: Uw account is geverifieerd, dus u kunt ons helpen de inhoud te modereren.

en: Moderate
nl: Gematigd

en: Report received
nl: Rapport ontvangen

en: Your report
nl: Uw rapport

en: We reviewed your package. Since it violated our Community Standards, we removed it.
nl: We hebben uw pakket beoordeeld. Omdat het in strijd is met onze communitynormen, hebben we het verwijderd.

en: We reviewed the package you reported. Since it violated our Community Standards, we removed it. Thanks for your report. We let the user know that their package has been removed, but not who reported it.
nl: We hebben het door u gemelde pakket beoordeeld. Omdat het in strijd is met onze communitynormen, hebben we het verwijderd. Bedankt voor je verslag. We laten de gebruiker weten dat zijn pakket is verwijderd, maar niet wie het heeft gemeld.

en: Thanks for your report - you did the right thing by letting us know about this. We looked over the package you reported, and though it doesn't go against one of our specific Community Standards.
nl: Bedankt voor je melding - je hebt er goed aan gedaan om ons hiervan op de hoogte te stellen. We hebben het pakket bekeken dat je hebt gemeld, maar het is niet in strijd met een van onze specifieke communitynormen.

en: We reviewed your post. Since it violated our Community Standards, we removed it.
nl: We hebben je bericht beoordeeld. Omdat het in strijd is met onze communitynormen, hebben we het verwijderd.

en: We reviewed the post you reported. Since it violated our Community Standards, we removed it. Thanks for your report. We let the user know that their post has been removed, but not who reported it.
nl: We hebben het bericht dat je hebt gerapporteerd beoordeeld. Omdat het in strijd is met onze communitynormen, hebben we het verwijderd. Bedankt voor je verslag. We laten de gebruiker weten dat zijn bericht is verwijderd, maar niet wie het heeft gemeld.

en: Thanks for your report - you did the right thing by letting us know about this. We looked over the post you reported, and though it doesn't go against one of our specific Community Standards.
nl: Bedankt voor je melding - je hebt er goed aan gedaan om ons hiervan op de hoogte te stellen. We hebben het bericht dat je hebt gerapporteerd bekeken, maar het is niet in strijd met een van onze specifieke communitynormen.

en: Someone anonymously reported your profile.
nl: Iemand heeft uw profiel anoniem gemeld.

en: We reviewed your profile. Since it violated our Community Standards, we removed it.
nl: We hebben je profiel bekeken. Omdat het in strijd is met onze communitynormen, hebben we het verwijderd.

en: We reviewed the profile you reported. Since it violated our Community Standards, we removed it. Thanks for your report. We let the user know that their profile has been removed, but not who reported it.
nl: We hebben het door u gerapporteerde profiel bekeken. Omdat het in strijd is met onze communitynormen, hebben we het verwijderd. Bedankt voor je verslag. We laten de gebruiker weten dat zijn profiel is verwijderd, maar niet wie dit heeft gemeld.

en: Thanks for your report - you did the right thing by letting us know about this. We looked over the profile you reported, and though it doesn't go against one of our specific Community Standards.
nl: Bedankt voor je melding - je hebt er goed aan gedaan om ons hiervan op de hoogte te stellen. We hebben het door u gerapporteerde profiel bekeken, maar het is niet in strijd met een van onze specifieke communitynormen.

en: If you think we should look at something specific on this or another profile, you can report that exact content (ex: comment) instead of the entire profile.
nl: Als je denkt dat we iets specifieks op dit of een ander profiel moeten bekijken, kun je die exacte inhoud (bijvoorbeeld: opmerking) rapporteren in plaats van het hele profiel.

en: If you want us to look at something specific on a profile, be sure to report the content (ex: comment), not the entire source.
nl: Als je wilt dat we naar iets specifieks op een profiel kijken, zorg er dan voor dat je de inhoud (bijv. opmerking) rapporteert, niet de hele bron.

en: We reviewed your source. Since it violated our Community Standards, we removed it.
nl: We hebben je bron bekeken. Omdat het in strijd is met onze communitynormen, hebben we het verwijderd.

en: We reviewed the source you reported. Since it violated our Community Standards, we removed it. Thanks for your report. We let the user know that their source has been removed, but not who reported it.
nl: We hebben de door u gerapporteerde bron bekeken. Omdat het in strijd is met onze communitynormen, hebben we het verwijderd. Bedankt voor je verslag. We laten de gebruiker weten dat zijn bron is verwijderd, maar niet wie dit heeft gemeld.

en: If you think we should look at something specific on this or another source, you can report that exact content (ex: package) instead of the entire source.
nl: Als je denkt dat we iets specifieks over deze of een andere bron moeten bekijken, kun je die exacte inhoud (bijvoorbeeld: pakket) rapporteren in plaats van de hele bron.

en: If you want us to look at something specific on a source, be sure to report the content (ex: package), not the entire source.
nl: Als je wilt dat we naar iets specifieks kijken op een bron, zorg er dan voor dat je de inhoud (bijv. pakket) rapporteert, niet de hele bron.

en: Reviewed
nl: Beoordeeld

en: In review
nl: In beoordeling

en: Thanks for your feedback
nl: Bedankt voor uw feedback

en: Our reply
nl: Ons antwoord

en: How was this experience?
nl: Hoe was deze ervaring?

en: How could it be better?
nl: Hoe kan het beter?

en: Send a ban appeal.
nl: Stuur een verbodsverzoek.

en: Give us some informations.
nl: Geef ons wat informatie.

en: We will review the report again, please be patient.
nl: We zullen het rapport opnieuw bekijken, even geduld a.u.b.

en: What to expect now
nl: Wat kun je nu verwachten

en: Thanks for letting us know about something you don't want to see on %s. We'll send you a message here when we have an update except if the content is deleted before review it.
nl: Bedankt dat u ons iets heeft laten weten dat u niet wilt zien op %s. We sturen je hier een bericht als we een update hebben, behalve als de inhoud is verwijderd voordat je deze hebt beoordeeld.

en: Please let us know if you see anything else that concerns you.
nl: Laat het ons weten als u nog iets ziet dat u zorgen baart.

en: We want to keep %s safe and welcoming for everyone.
nl: We willen %s veilig en gastvrij houden voor iedereen.

en: What you can do
nl: Wat je kunt doen

en: Delete Report
nl: Rapport verwijderen

en: No report found.
nl: Geen rapport gevonden.

en: You are allowed to review reports from other users only.
nl: U mag alleen rapporten van andere gebruikers bekijken.

en: Of course, suspended users can open a Ban Appeal in the 10 days following the suspension.
nl: Natuurlijk kunnen geschorste gebruikers binnen 10 dagen na de schorsing een beroepschrift voor verbod openen.

en: When an user open a Ban Appeal, the content will be reviewed a second time from another authorized user to be unsuspended.
nl: Wanneer een gebruiker een Ban Beroep opent, wordt de inhoud een tweede keer beoordeeld door een andere geautoriseerde gebruiker om de opschorting ongedaan te maken.

en: You are allowed to review all reports.
nl: U kunt alle rapporten inzien.

en: To start, review the package and close the window to come back here
nl: Bekijk om te beginnen het pakket en sluit het venster om hier terug te komen

en: To start, review the reply and close the window to come back here
nl: Bekijk om te beginnen het antwoord en sluit het venster om hier terug te komen

en: To start, review the comment and close the window to come back here
nl: Bekijk om te beginnen de opmerking en sluit het venster om hier terug te komen

en: To start, review the status and close the window to come back here
nl: Bekijk om te beginnen de status en sluit het venster om hier terug te komen

en: To start, review the post and close the window to come back here
nl: Bekijk om te beginnen het bericht en sluit het venster om hier terug te komen

en: If you want us to look at something specific on a profile, be sure to report the content (ex: comment), not the entire profile.
nl: Als je wilt dat we naar iets specifieks op een profiel kijken, zorg er dan voor dat je de inhoud (bijv. opmerking) rapporteert, niet het hele profiel.

en: To start, review the profile and close the window to come back here
nl: Bekijk om te beginnen het profiel en sluit het venster om hier terug te komen

en: To start, review the source and close the window to come back here
nl: Bekijk om te beginnen de bron en sluit het venster om hier terug te komen

en: Members
nl: Leden

en: IPs
nl: IP's

en: Ignore the report
nl: Negeer het rapport

en: This package is already on %s! Are you a pirate? Else contact us to verify your account.
nl: Dit pakket staat al op %s! Ben je een piraat? Neem anders contact met ons op om uw account te verifiëren.

en: Versioning has been disabled.
nl: Versiebeheer is uitgeschakeld.

en: Versioning has been enabled.
nl: Versiebeheer is ingeschakeld.

en: Versioning
nl: Versiebeheer

en: By disabling versioning all secondary versions will be removed!
nl: Door versiebeheer uit te schakelen worden alle secundaire versies verwijderd!

en: Delete & disable
nl: Verwijderen en uitschakelen

en: Disable
nl: Uitzetten

en: This option allows you to manage multiple versions for one same package.
nl: Met deze optie kunt u meerdere versies voor éénzelfde pakket beheren.

en: By enabling versioning, when you update a package, previous versions for this package will not be deleted
nl: Door versiebeheer in te schakelen, wanneer u een pakket bijwerkt, worden eerdere versies voor dit pakket niet verwijderd

en: You will have to do it manually.
nl: Je zult het handmatig moeten doen.

en: This action is only available when you have at least 2 versions for one same package.
nl: Deze actie is alleen beschikbaar als je minimaal 2 versies voor hetzelfde pakket hebt.

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Sorry, but this repo has been banned.
nl: Sorry, maar deze repo is verboden.

en: Sorry, but your IP has been banned.
nl: Sorry, maar je IP is verbannen.

en: Sorry, this domain is unknown.
nl: Sorry, dit domein is onbekend.

en: You must be registered and logged in to reply.
nl: U moet geregistreerd en ingelogd zijn om te kunnen reageren.

en: This Twitter account is already used by another member !
nl: Dit Twitter-account wordt al door een ander lid gebruikt!

en: Source access
nl: Brontoegang

en: Your gift code is :
nl: Uw cadeaucode is:

en: If you already have an account, follow the link below to use your gift code.
nl: Als je al een account hebt, volg dan onderstaande link om je cadeaucode te gebruiken.

en: Else, you need to create an account first.
nl: Anders moet u eerst een account aanmaken.

en: Gift code
nl: Cadeau code

en: Denied
nl: Geweigerd

en: Ignored
nl: Buiten beschouwing gelaten

en: Causes
nl: Oorzaken

en: This report has been ignored.
nl: Dit rapport is genegeerd.

en: This report has been accepted.
nl: Dit rapport is geaccepteerd.

en: UDID must be 40 characters or 25 characters and the description is 250 characters maximum !
nl: UDID moet 40 tekens of 25 tekens bevatten en de beschrijving is maximaal 250 tekens!

en: Public key
nl: Publieke sleutel

en: UDID must do at least 25 characters.
nl: UDID moet minimaal 25 tekens bevatten.

en: Package not purchased.
nl: Pakket niet gekocht.

en: Copy link
nl: Kopieer link

en: No payment method available!
nl: Geen betaalmethode beschikbaar!

en: or
nl: of

en: We acknowledge receipt of the payment you just made.
nl: Wij bevestigen de ontvangst van de zojuist door u gedane betaling.

en: Link device
nl: Apparaat koppelen

en: We automatically linked this access to your account.
nl: We hebben deze toegang automatisch gekoppeld aan uw account.

en: Account deleted
nl: Account verwijderd

en: your account has been deleted.
nl: uw account is verwijderd.

en: After an account deactivation over 3 months, your account was deleted.
nl: Na een accountdeactivering van meer dan 3 maanden, is uw account verwijderd.

en: Source renamed
nl: Bron hernoemd

en: Gift
nl: Geschenk

en: Discover
nl: Ontdekken

en: Copied
nl: Gekopieerd

en: Indication
nl: Indicatie

en: Gift code already used!
nl: Cadeaucode al gebruikt!

en: Gift code unknown!
nl: Cadeaucode onbekend!

en: Here you can activate your gift code.
nl: Hier kunt u uw cadeaucode activeren.

en: Blacklist
nl: Zwarte lijst

en: Whitelists
nl: Witte lijsten

en: You tried too many times, retry later.
nl: Je hebt het te vaak geprobeerd, probeer het later opnieuw.

en: This code has already been used.
nl: Deze code is al gebruikt.

en: Please enter your backup code below
nl: Voer hieronder uw back-upcode in

en: Enter code
nl: Voer code in

en: Choose a different verification method
nl: Kies een andere verificatiemethode

en: Use a code generator app
nl: Gebruik een codegenerator-app

en: Use a backup code
nl: Gebruik een back-upcode

en: You understand that all related informations, such as your purchases, your packages, your comments and more, will be deleted.
nl: U begrijpt dat alle gerelateerde informatie, zoals uw aankopen, uw pakketten, uw opmerkingen en meer, zal worden verwijderd.

en: Social networks
nl: Sociale netwerken

en: Two-step Authentication
nl: Authenticatie in twee stappen

en: Nickname updated
nl: Bijnaam bijgewerkt

en: we have successfully updated your nickname to :
nl: we hebben uw bijnaam met succes bijgewerkt naar:

en: Password updated
nl: Wachtwoord bijgewerkt

en: we have successfully updated your password.
nl: we hebben uw wachtwoord met succes bijgewerkt.

en: Same passwords
nl: Zelfde wachtwoorden

en: Keep this backup code in a safe place - print it, write it, or save a screenshot.
nl: Bewaar deze back-upcode op een veilige plaats - druk hem af, schrijf hem op of sla een screenshot op.

en: If you lose access to your device, however, you can use this code to verify your identity. This code can only be used once.
nl: Als u echter de toegang tot uw apparaat verliest, kunt u deze code gebruiken om uw identiteit te verifiëren. Deze code kan maar één keer worden gebruikt.

en: You have successfully attached your Patreon account !
nl: Je hebt je Patreon-account succesvol gekoppeld!

en: You have already attached your Patreon account !
nl: Je hebt je Patreon-account al gekoppeld!

en: This Patreon account is already linked to another user !
nl: Dit Patreon-account is al gekoppeld aan een andere gebruiker!

en: This Twitter account is already linked to another user !
nl: Dit Twitter-account is al gekoppeld aan een andere gebruiker!

en: Connect your Patreon account
nl: Koppel je Patreon-account

en: Will be used to unlock packages with your Patreon account.
nl: Wordt gebruikt om pakketten met uw Patreon-account te ontgrendelen.

en: Will be used to sign in with your Twitter account.
nl: Wordt gebruikt om in te loggen met uw Twitter-account.

en: Two-step Authentication ready
nl: Klaar voor authenticatie in twee stappen

en: Two-step authentication is now enabled !
nl: Authenticatie in twee stappen is nu ingeschakeld!

en: The code you entered is invalid.
nl: De ingevoerde code is ongeldig.

en: Backup code successfully reset !
nl: Back-upcode succesvol gereset!

en: Get the backup code
nl: De back-upcode ophalen

en: If you loose access to your device, you can use this code to confirm your identity. It can only be used once.
nl: Als u de toegang tot uw apparaat verliest, kunt u deze code gebruiken om uw identiteit te bevestigen. Het kan maar één keer worden gebruikt.

en: Print
nl: Afdrukken

en: Configure your security application
nl: Configureer uw beveiligingstoepassing

en: From your security application, follow the steps to set up a new account. When prompted, scan the following QR code with your camera. You will then have to do a quick test.
nl: Volg vanuit uw beveiligingstoepassing de stappen om een ​​nieuw account in te stellen. Scan de volgende QR-code met uw camera wanneer daarom wordt gevraagd. U moet dan een snelle test doen.

en: You can not scan the code ?
nl: Kunt u de code niet scannen?

en: From your security application, enter the following key :
nl: Voer vanuit uw beveiligingstoepassing de volgende sleutel in:

en: Scan QR code instead
nl: Scan in plaats daarvan de QR-code

en: Use your security application to generate a code and enter it below.
nl: Gebruik uw beveiligingstoepassing om een ​​code te genereren en voer deze hieronder in.

en: How does two-step authentication works
nl: Hoe werkt authenticatie in twee stappen

en: When you log in, you will need to provide a login code.
nl: Wanneer u inlogt, moet u een inlogcode opgeven.

en: The login code will be generated using a security application.
nl: De inlogcode wordt gegenereerd met behulp van een beveiligingsapplicatie.

en: When you enter the login code, we'll know it's really you.
nl: Wanneer u de inlogcode invoert, weten we dat u het echt bent.

en: These items only need to be bought once, there is no expiration date like for subscriptions.
nl: Deze items hoeven maar één keer te worden gekocht, er is geen vervaldatum zoals bij abonnementen.

en: Read more
nl: Lees verder

en: Can see comments.
nl: Kan reacties zien.

en: Can see followers.
nl: Kan volgers zien.

en: Can manage source packages.
nl: Kan bronpakketten beheren.

en: Can edit source blacklist.
nl: Kan bronzwarte lijst bewerken.

en: Can edit changelogs.
nl: Kan changelogs bewerken.

en: Can delete packages.
nl: Kan pakketten verwijderen.

en: Can edit descriptions.
nl: Kan beschrijvingen bewerken.

en: Can download packages.
nl: Kan pakketten downloaden.

en: Move
nl: Beweging

en: Can move packages to another source.
nl: Kan pakketten naar een andere bron verplaatsen.

en: Can see sales and add users.
nl: Kan verkopen zien en gebruikers toevoegen.

en: Can see package statistics.
nl: Kan pakketstatistieken zien.

en: Can manage whitelists.
nl: Kan witte lijsten beheren.

en: Can edit source settings.
nl: Kan broninstellingen bewerken.

en: Rename
nl: Hernoemen

en: Can rename source.
nl: Kan de naam van de bron wijzigen.

en: Can see source's statistics.
nl: Kan de bronstatistieken zien.

en: Can edit source's theme.
nl: Kan het thema van de bron bewerken.

en: If you already have an account, follow the link below to activate your access.
nl: Als je al een account hebt, volg dan de onderstaande link om je toegang te activeren.

en: Access resent successfully !
nl: Toegang opnieuw verzonden!

en: Access updated successfully !
nl: Toegang succesvol geüpdatet!

en: Access added successfully !
nl: Toegang succesvol toegevoegd!

en: This user already have an access.
nl: Deze gebruiker heeft al toegang.

en: You already have 3 users granted.
nl: U heeft al 3 gebruikers toegewezen gekregen.

en: You must select at least one access.
nl: U moet ten minste één toegang selecteren.

en: Access deleted successfully !
nl: Toegang succesvol verwijderd!

en: Here's where you grant users access to this source.
nl: Hier verleent u gebruikers toegang tot deze bron.

en: You can add up to 3 users.
nl: U kunt maximaal 3 gebruikers toevoegen.

en: Access
nl: Toegang

en: No access found.
nl: Geen toegang gevonden.

en: New access
nl: Nieuwe toegang

en: We will notify the user by email.
nl: We zullen de gebruiker per e-mail op de hoogte stellen.

en: If he's not yet registered, we will give him an unique link to enable his access after registration.
nl: Als hij nog niet is geregistreerd, geven we hem een ​​unieke link om zijn toegang na registratie mogelijk te maken.

en: Are you sure you want to delete this user access?
nl: Weet u zeker dat u deze gebruikerstoegang wilt verwijderen?

en: UDID must do at least 25 characters and the description is 250 characters maximum !
nl: UDID moet minimaal 25 tekens bevatten en de beschrijving is maximaal 250 tekens!

en: Add to blacklist
nl: Voeg toe aan de zwarte lijst

en: An error occurred
nl: Er is een fout opgetreden

en: You was inactive too many times.
nl: Je was te vaak inactief.

en: The dock mask determines the shape of the dock.
nl: Het dokmasker bepaalt de vorm van het dok.

en: The dock overlay is an image that's applied on top of the dock background.
nl: De dock-overlay is een afbeelding die bovenop de dock-achtergrond wordt toegepast.

en: This boolean controls whether a gaussian blur effect is applied to the dock's reflections.
nl: Deze boolean bepaalt of een gaussiaans vervagingseffect wordt toegepast op de reflecties van het dock.

en: This float adjusts the vertical position of the reflections.
nl: Deze vlotter past de verticale positie van de reflecties aan.

en: This boolean controls whether the dock icons bounce when they're tapped and before the app starts loading. (Default: false)
nl: Deze boolean bepaalt of de dock-pictogrammen stuiteren wanneer erop wordt getikt en voordat de app begint te laden. (Standaard: false)

en: Note: Some people may find this effect cool while others might think it's rather annoying.
nl: Opmerking: sommige mensen vinden dit effect misschien cool, terwijl anderen het misschien nogal vervelend vinden.

en: Anemone supports showing running indicators in the dock.
nl: Anemone ondersteunt het weergeven van lopende indicatoren in het dok.

en: Darken Wallpaper
nl: Achtergrond donkerder maken

en: Anemone can darken the wallpaper under the dock.
nl: Anemoon kan het behang onder het dok donkerder maken.

en: Fonts
nl: Lettertypen

en: Font name to override
nl: Lettertypenaam om te overschrijven

en: This font name is already used.
nl: Deze lettertypenaam wordt al gebruikt.

en: None
nl: Geen

en: Capitalize
nl: Hoofdletters

en: Non-Live mode is when the clock icon is inside a folder, in Spotlight, Siri, Anemone's preview, etc.
nl: Niet-live-modus is wanneer het klokpictogram zich in een map bevindt, in Spotlight, Siri, het voorbeeld van Anemone, enz.

en: The icon mask determines the shape of the icons.
nl: Het pictogrammasker bepaalt de vorm van de pictogrammen.

en: Anemone applies overlays on top of icons in SpringBoard.
nl: Anemone past overlays toe bovenop pictogrammen in SpringBoard.

en: Anemone applies the following underlays underneath icons outside of SpringBoard.
nl: Anemone past de volgende onderlagen toe onder pictogrammen buiten SpringBoard.

en: Anemone applies shadows underneath icons in SpringBoard.
nl: Anemone past schaduwen toe onder pictogrammen in SpringBoard.

en: This package does not exists.
nl: Dit pakket bestaat niet.

en: Select packages you want to download
nl: Selecteer pakketten die u wilt downloaden

en: Search a package
nl: Zoek een pakket

en: Start by searching a package
nl: Begin met het zoeken naar een pakket

en: Please add the maintainer email in the email field !
nl: Voeg het e-mailadres van de beheerder toe in het e-mailveld!

en: Please add a maintainer !
nl: Voeg een beheerder toe!

en: Set for all
nl: Instellen voor iedereen

en: Maintainer
nl: Onderhouder

en: Maintainer email
nl: E-mailadres van de beheerder

en: Long description
nl: Lange beschrijving

en: Select packages you want to edit
nl: Selecteer pakketten die u wilt bewerken

en: Access rejected successfully !
nl: Toegang geweigerd!

en: Your access has been override.
nl: Uw toegang is overschreven.

en: Your access has been enabled.
nl: Uw toegang is ingeschakeld.

en: Can see source comments.
nl: Kan bronopmerkingen zien.

en: Can see source followers.
nl: Kan bronvolgers zien.

en: Can edit source changelogs.
nl: Kan bronwijzigingslogboeken bewerken.

en: Can delete source packages.
nl: Kan bronpakketten verwijderen.

en: Can edit source descriptions.
nl: Kan bronbeschrijvingen bewerken.

en: Can download source packages.
nl: Kan bronpakketten downloaden.

en: Can move source packages to another source.
nl: Kan bronpakketten naar een andere bron verplaatsen.

en: Can manage source whitelists.
nl: Kan witte lijsten met bronnen beheren.

en: You already have an access to this source, do you want to override it?
nl: U heeft al toegang tot deze bron, wilt u deze overschrijven?

en: Before
nl: Voordat

en: After
nl: Na

en: This version already exists!
nl: Deze versie bestaat al!

en: Maintainer field is not empty!
nl: Het veld Beheerder is niet leeg!

en: Here you can automatically update your packages to add the missing field <b>Maintainer</b>.
nl: Hier kunt u uw pakketten automatisch bijwerken om het ontbrekende veld <b>Maintainer</b> toe te voegen.

en: Below, are listed packages without <b>Maintainer</b> field.
nl: Hieronder staan ​​pakketten zonder <b>Maintainer</b> veld.

en: What package do you want to update?
nl: Welk pakket wil je updaten?

en: How should the version number be changed?
nl: Hoe moet het versienummer worden gewijzigd?

en: Increment last number
nl: Laatste getal verhogen

en: Don't touch anything
nl: Raak niets aan

en: Add text at end
nl: Tekst toevoegen aan het einde

en: Text to add at end
nl: Tekst om aan het einde toe te voegen

en: This page does not update upload date and does not post anything on your Twitter or Facebook account.
nl: Deze pagina werkt de uploaddatum niet bij en plaatst niets op uw Twitter- of Facebook-account.

en: An update will be visible to users having the package installed.
nl: Een update zal zichtbaar zijn voor gebruikers die het pakket hebben geïnstalleerd.

en: You can use comma to invite multiple users.
nl: U kunt een komma gebruiken om meerdere gebruikers uit te nodigen.

en: Awaiting activation
nl: In afwachting van activering

en: Move to folder
nl: Verplaatsen naar map

en: ROOT directory (/)
nl: ROOT-map (/)

en: Themes directory
nl: Thema's map

en: LockHTML directory
nl: HTML-map vergrendelen

en: SBHTML directory
nl: SBHTML-map

en: Icon file
nl: Icoon bestand

en: File
nl: Bestand

en: Extract using Icon field
nl: Extraheren met behulp van pictogramveld

en: Add depends
nl: Afhankelijk van toevoegen

en: You can only import packages to your own sources!
nl: U kunt alleen pakketten importeren naar uw eigen bronnen!

en: To what source
nl: Naar welke bron

en: No redirection will be applied on your old URL.
nl: Er wordt geen omleiding toegepast op uw oude URL.

en: Total downloads
nl: Totaal aantal downloads

en: Page views
nl: Paginaweergaven

en: Devices
nl: Apparaten

en: No action available
nl: Geen actie beschikbaar

en: Rename your source
nl: Hernoem je bron

en: We will send you an email to let you know when it's done.
nl: We sturen je een e-mail om je te laten weten wanneer het klaar is.

en: You have reached your custom sections limit.
nl: U heeft uw limiet voor aangepaste secties bereikt.

en: You must set your Merchant ID and your IPN Secret.
nl: U moet uw Merchant-ID en uw IPN-geheim instellen.

en: Your CoinPayments.net settings has been updated!
nl: Uw CoinPayments.net-instellingen zijn bijgewerkt!

en: You must set your Publishable Key and your Secret Key.
nl: U moet uw Publiceerbare Sleutel en uw Geheime Sleutel instellen.

en: Your Stripe.com settings has been updated!
nl: Je Stripe.com-instellingen zijn bijgewerkt!

en: Merchant ID
nl: Verkoper-ID

en: IPN Secret
nl: IPN-geheim

en: Publishable Key
nl: Publiceerbare sleutel

en: Manage access
nl: Toegang beheren

en: Sileo Featured
nl: Sileo Uitgelicht

en: You can't import a whitelist to itself!
nl: U kunt een witte lijst niet naar zichzelf importeren!

en: You can only import whitelists from your own sources!
nl: U kunt alleen whitelists uit uw eigen bronnen importeren!

en: This package does not exist!
nl: Dit pakket bestaat niet!

en: This whitelist is empty!
nl: Deze witte lijst is leeg!

en: Packages Whitelists
nl: Pakketten Witte lijsten

en: Import
nl: Importeren

en: From what source
nl: Uit welke bron

en: From what whitelist
nl: Van welke witte lijst

en: To what whitelist
nl: Naar welke witte lijst

en: You have reached your limit of sources.
nl: Je hebt je bronnenlimiet bereikt.

en: You have reached your sources limit.
nl: Je hebt je bronnenlimiet bereikt.

en: 1 Source Limit
nl: 1 bronlimiet

en: 3 Sources Limit
nl: 3 bronnenlimiet

en: 5 Sources Limit
nl: 5 bronnenlimiet

en: 10 Go Storage
nl: 10 Ga opslag

en: Unlimited Sources Limit
nl: Onbeperkte bronnenlimiet

en: All reports reviewed have been removed.
nl: Alle beoordeelde rapporten zijn verwijderd.

en: Delete reports reviewed
nl: Gecontroleerde rapporten verwijderen

en: An embedded Package or Source supports light and dark color themes and custom link colors. Customize %s widgets at the page-level with &lt;meta&gt; elements or add data-* attributes to individual generated elements.
nl: Een ingesloten pakket of bron ondersteunt lichte en donkere kleurenthema's en aangepaste linkkleuren. Pas %s-widgets op paginaniveau aan met <meta>-elementen of voeg data-*-attributen toe aan individueel gegenereerde elementen.

en: Error 500
nl: Fout 500

en: Sorry, an internal server error occured.
nl: Sorry, er is een interne serverfout opgetreden.

en: We have been notified and will do everything to resolve the problem as soon as possible.
nl: We zijn op de hoogte gebracht en zullen er alles aan doen om het probleem zo snel mogelijk op te lossen.

en: Please help us to translate these pages in your language.
nl: Help ons deze pagina's in uw taal te vertalen.

en: Convert
nl: Overzetten

en: Convert your zip file to deb.
nl: Converteer uw zip-bestand naar deb.

en: Build your theme easily with our Theme Creator.
nl: Bouw eenvoudig je thema met onze Theme Creator.

en: Connect your Twitter account
nl: Koppel je Twitter-account

en: Text Color
nl: Tekst kleur

en: Banner removed successfully !
nl: Banner succesvol verwijderd!

en: does not exist or has never added our repos.
nl: bestaat niet of heeft onze repo's nooit toegevoegd.

en: Translate
nl: Vertalen

en: This is a paid source !
nl: Dit is een betaalde bron!

en: Make payments with CoinPayments.net
nl: Betaal met CoinPayments.net

en: No package found
nl: Geen pakket gevonden

en: Package purchased
nl: Pakket gekocht

en: Source purchased
nl: Gekochte bron

en: You already have unlocked this source!
nl: Je hebt deze bron al ontgrendeld!

en: You already have bought this package!
nl: Je hebt dit pakket al gekocht!

en: Gift code enabled!
nl: Cadeaucode ingeschakeld!

en: Deactivate your account
nl: Deactiveer je account

en: This will deactivate your account
nl: Hierdoor wordt je account gedeactiveerd

en: What else you should know
nl: Wat moet je nog meer weten

en: Some account information may still be available in search engines, such as Google or Bing.
nl: Sommige accountinformatie is mogelijk nog steeds beschikbaar in zoekmachines, zoals Google of Bing.

en: If you just want to change your @username, you don't need to deactivate your account. Instead, edit it in your settings.
nl: Als u alleen uw @gebruikersnaam wilt wijzigen, hoeft u uw account niet te deactiveren. Bewerk het in plaats daarvan in uw instellingen.

en: Deactivate and log out
nl: Deactiveren en uitloggen

en: Thid device UDID does not exist or has never added our repos.
nl: Dit apparaat-UDID bestaat niet of heeft onze repo's nooit toegevoegd.

en: Increase the upload limitation by 15 Mo to add big packages on your source.
nl: Verhoog de uploadbeperking met 15 Mo om grote pakketten aan uw bron toe te voegen.

en: Get 5 new extra sections to help organise your source.
nl: Ontvang 5 nieuwe extra secties om je bron te ordenen.

en: Increase the limit of whitelist by 50 to add more devices on your protected source.
nl: Verhoog de limiet van de witte lijst met 50 om meer apparaten toe te voegen aan uw beschermde bron.

en: Remove all traces of our brand in your source.
nl: Verwijder alle sporen van ons merk in uw bron.

en: Remove all the advertisments from your source. Use your advertisements or not.
nl: Verwijder alle advertenties uit uw bron. Gebruik je advertenties of niet.

en: Can choose what packages you want to feature on Sileo and can change Sileo banner.
nl: U kunt kiezen welke pakketten u op Sileo wilt weergeven en de Sileo-banner kunnen wijzigen.

en: Source FTP
nl: Bron FTP

en: On this part, you can upload your .deb or .zip files via FTP.
nl: Op dit onderdeel kunt u uw .deb- of .zip-bestanden uploaden via FTP.

en: Once time uploaded, you can easily import them in your source.
nl: Eenmaal geüpload, kunt u ze eenvoudig in uw bron importeren.

en: FTP host
nl: FTP-host

en: Add FTP user
nl: FTP-gebruiker toevoegen

en: Generate new password
nl: Genereer nieuw wachtwoord

en: iWidgets directory
nl: iWidgets-map

en: Sileo color has been modified !
nl: Sileo-kleur is gewijzigd!

en: Sileo banner added successfully !
nl: Sileo banner succesvol toegevoegd!

en: Sileo banner
nl: Sileo-banner

en: Sileo Color
nl: Sileo-kleur

en: Color for Sileo pages.
nl: Kleur voor Sileo-pagina's.

en: Email
nl: E-mail

en: This package is already on another source ! Are you a pirate? Else contact us to verify your account.
nl: Dit pakket staat al op een andere bron! Ben je een piraat? Neem anders contact met ons op om uw account te verifiëren.

en: Here, you can easily rename your source.
nl: Hier kunt u eenvoudig uw bron hernoemen.

en: Please delete all children sections first!
nl: Verwijder eerst alle kindersecties!

en: Add children sections
nl: Kindersecties toevoegen

en: Children sections use parent section icon.
nl: Kindersecties gebruiken het pictogram van de bovenliggende sectie.

en: Sell your source
nl: Verkoop je bron

en: By enabling this option, you can sell all your private packages with 1 purchase.
nl: Door deze optie in te schakelen, kunt u al uw privépakketten met 1 aankoop verkopen.

en: Currency
nl: Munteenheid

en: You must set a banner image to get your package featured on Sileo.
nl: U moet een bannerafbeelding instellen om uw pakket op Sileo te laten verschijnen.

en: Select packages you want to feature on Sileo.
nl: Selecteer pakketten die u op Sileo wilt weergeven.

en: Sorry, but this repo has been closed.
nl: Sorry, maar deze repo is gesloten.

en: If you forgot your password or bought this device from another user, please contact us.
nl: Als u uw wachtwoord bent vergeten of dit apparaat van een andere gebruiker hebt gekocht, neem dan contact met ons op.

en: If you have really more than 10 devices, for security reason, send a UDID list by mail to admin please.
nl: Als je echt meer dan 10 apparaten hebt, stuur dan om veiligheidsredenen een UDID-lijst per e-mail naar de admin.

en: Unknow device
nl: Onbekend apparaat

en: Pledge
nl: Belofte

en: Refund request
nl: Verzoek om teruggave

en: your refund request has been accepted by the developer.
nl: uw teruggaveverzoek is geaccepteerd door de ontwikkelaar.

en: Your code is :
nl: Uw code is:

en: Two-step Authentication Code
nl: Authenticatiecode in twee stappen

en: the developer did not respond to your request within the seven days.
nl: de ontwikkelaar heeft niet binnen zeven dagen op uw verzoek gereageerd.

en: Your refund request has been automatically declined.
nl: Uw teruggaveverzoek is automatisch afgewezen.

en: your refund request has been automatically closed.
nl: uw teruggaveverzoek is automatisch gesloten.

en: This source has been archived.
nl: Deze bron is gearchiveerd.

en: You must generate at least 1 gift code!
nl: Je moet minimaal 1 cadeaucode genereren!

en: You can generate up to 50 gift code!
nl: U kunt tot 50 cadeaucodes genereren!

en: Today
nl: Vandaag

en: Number of sales
nl: Aantal verkopen

en: Last 7 days
nl: Laatste 7 dagen

en: This month
nl: Deze maand

en: Link
nl: Koppeling

en: Please type your password to show your private key.
nl: Typ uw wachtwoord om uw persoonlijke sleutel te tonen.

en: Description is too long !
nl: Beschrijving is te lang!

en: Are you sure you wish to reset your keys?
nl: Weet u zeker dat u uw sleutels wilt resetten?

en: This will generate new token for your public and private key and cannot be undone.
nl: Dit genereert een nieuw token voor uw openbare en privésleutel en kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Our API will return semantically valid HTTP response codes based on the success of your request. The following table can be used as a reference for response codes it will return.
nl: Onze API retourneert semantisch geldige HTTP-antwoordcodes op basis van het succes van uw verzoek. De volgende tabel kan worden gebruikt als referentie voor antwoordcodes die worden geretourneerd.

en: HTTP status codes
nl: HTTP-statuscodes

en: If an HTTP status code have multiple reasons, please use the error code returned by the API.
nl: Als een HTTP-statuscode meerdere redenen heeft, gebruik dan de foutcode die door de API wordt geretourneerd.

en: The following table describes the codes which may appear when working with the API.
nl: De volgende tabel beschrijft de codes die kunnen verschijnen bij het werken met de API.

en: Checks whether an UDID has downloaded/bought one package.
nl: Controleert of een UDID één pakket heeft gedownload/gekocht.

en: Returns UDIDs allowed for one package (Package Whitelist).
nl: Retourneert UDID's die zijn toegestaan ​​voor één pakket (witte lijst voor pakket).

en: Your source identifier.
nl: Uw bron-ID.

en: Returns UDIDs allowed for one source (General Whitelist).
nl: Retourneert UDID's die zijn toegestaan ​​voor één bron (algemene witte lijst).

en: Add an UDID to a whitelist (General or Package Whitelist).
nl: Voeg een UDID toe aan een witte lijst (Algemeen of Pakket Witte lijst).

en: A whitelist where you want to add an UDID.
nl: Een witte lijst waaraan u een UDID wilt toevoegen.

en: Source General Whitelist, to allow an UDID for all your packages on this source.
nl: Source General Whitelist, om een ​​UDID toe te staan ​​voor al uw pakketten op deze bron.

en: A Package Whitelist, to allow an UDID for one package. <code>package</code> argument must be specified.
nl: Een witte lijst voor pakketten, om een ​​UDID voor één pakket toe te staan. Het argument <code>pakket</code> moet worden opgegeven.

en: An UDID to add.
nl: Een UDID om toe te voegen.

en: A description to identify this UDID easily.
nl: Een beschrijving om deze UDID gemakkelijk te identificeren.

en: A package identifier, when you want to add an UDID to a <code>package</code> whitelist.
nl: Een pakket-ID, wanneer u een UDID wilt toevoegen aan een witte lijst van <code>pakket</code>.

en: Delete an UDID from a whitelist (General or Package Whitelist).
nl: Verwijder een UDID van een witte lijst (algemeen of pakket witte lijst).

en: A whitelist, where you want to delete an UDID.
nl: Een witte lijst, waar u een UDID wilt verwijderen.

en: An UDID to delete.
nl: Een UDID om te verwijderen.

en: A package identifier, when you want to delete an UDID from a <code>package</code> whitelist.
nl: Een pakket-ID, wanneer u een UDID van een witte lijst van <code>pakket</code> wilt verwijderen.

en: Do you have CyDown installed? That may be the reason why your IP has been banned.
nl: Heb je CyDown geïnstalleerd? Dat kan de reden zijn waarom uw IP is verbannen.

en: Please provide all informations you can find below.
nl: Geef alle informatie die u hieronder kunt vinden.

en: Closed
nl: Gesloten

en: Fully customizable with your own HTML, CSS and JavaScript.
nl: Volledig aanpasbaar met uw eigen HTML, CSS en JavaScript.

en: Sell your packages directly with Paypal, Stripe or CoinPayments.
nl: Verkoop je pakketten direct met Paypal, Stripe of CoinPayments.

en: Compatible with all theme engines.
nl: Compatibel met alle thema-engines.

en: Convert your zip files to deb
nl: Converteer uw zip-bestanden naar deb

en: Use our Theme Creator tool
nl: Gebruik onze Theme Creator-tool

en: Your .zip
nl: Uw.zip

en: You didn’t downloaded anything yet.
nl: Je hebt nog niets gedownload.

en: Add package
nl: Pakket toevoegen

en: Refund requests
nl: Terugbetalingsverzoeken

en: If your email address exists in our database, you will receive a password recovery link at your email address in a few minutes.
nl: Als uw e-mailadres in onze database bestaat, ontvangt u binnen enkele minuten een wachtwoordherstellink op uw e-mailadres.

en: Note this also resets your 2FA method to Email 2FA if you have 2FA enabled.
nl: Merk op dat dit ook je 2FA-methode terugzet naar Email 2FA als je 2FA hebt ingeschakeld.

en: is already linked to another account.
nl: is al gekoppeld aan een ander account.

en: Check your mailbox to get the code.
nl: Check je mailbox voor de code.

en: Use your code generator app to generate a code.
nl: Gebruik uw codegenerator-app om een ​​code te genereren.

en: Purchases
nl: Aankopen

en: or more
nl: of meer

en: Private packages
nl: Privé pakketten

en: Join
nl: Meedoen

en: When ordering or registering on our site, as appropriate, you may be asked to enter your email address or other details to help you with your experience.
nl: Bij het bestellen of registreren op onze site, indien van toepassing, kan u worden gevraagd om uw e-mailadres of andere gegevens in te voeren om u te helpen met uw ervaring.

en: We collect information from you when you register on our site or enter information on our site.
nl: We verzamelen informatie van u wanneer u zich registreert op onze site of informatie invoert op onze site.

en: The type of data collected depends on if you use third party services to sign in. This may include your:
nl: Het type gegevens dat wordt verzameld, hangt af van of u services van derden gebruikt om in te loggen. Dit kan uw:

en: profile name
nl: profielnaam

en: email address
nl: e-mailadres

en: We receive some of this data from you e.g. from the sign up form or account page.
nl: Sommige van deze gegevens ontvangen we van u, b.v. via het aanmeldingsformulier of de accountpagina.

en: There are a few types of information this includes, detailed in the following sections.
nl: Dit omvat een aantal soorten informatie, die in de volgende secties worden beschreven.

en: download history
nl: download geschiedenis

en: Your technical data
nl: Uw technische gegevens

en: Examples include:
nl: Voorbeelden zijn:

en: URL information
nl: URL-informatie

en: Online identifiers such as cookie data and IP addresses</li>
nl: Online identifiers zoals cookiegegevens en IP-adressen</li>

en: Information about the devices you use such as:
nl: Informatie over de apparaten die u gebruikt, zoals:

en: device IDs
nl: apparaat-ID's

en: network connection type (e.g. wifi, 4G, LTE, Bluetooth)
nl: type netwerkverbinding (bijv. wifi, 4G, LTE, Bluetooth)

en: provider
nl: aanbieder

en: network and device performance
nl: netwerk- en apparaatprestaties

en: browser type
nl: browsertype

en: operating system
nl: besturingssysteem

en: Your general (non-precise) location
nl: Uw algemene (niet-nauwkeurige) locatie

en: This may be understood from technical data (e.g. your IP address, language setting of your device, or payment currency).
nl: Dit kan worden begrepen uit technische gegevens (bijvoorbeeld uw IP-adres, taalinstelling van uw apparaat of betalingsvaluta).

en: Additional data you may choose to give us
nl: Aanvullende gegevens die u ons kunt geven

en: Payment and Purchase Data
nl: Betalings- en aankoopgegevens

en: The exact personal data collected will vary depending on the payment method, but will include information such as:
nl: De exacte persoonlijke gegevens die worden verzameld, variëren afhankelijk van de betalingsmethode, maar bevatten informatie zoals:

en: country
nl: land

en: details of your purchase and payment history
nl: details van uw aankoop- en betalingsgeschiedenis

en: Collected from other (third party) sources (to the extent permitted by applicable law)
nl: Verzameld uit andere bronnen (van derden) (voor zover toegestaan ​​door de toepasselijke wetgeving)

en: Authentication partners
nl: Authenticatie partners

en: If you register for or log into our services using another service, we’ll receive your information from them to help create your account with us.
nl: Als u zich registreert voor of inlogt op onze services met een andere service, ontvangen we uw gegevens van hen om u te helpen bij het maken van uw account bij ons.

en: Payment partners
nl: Betaalpartners

en: This allows us to:
nl: Dit stelt ons in staat om:

en: process your payment
nl: uw betaling verwerken

en: give you what you’ve purchased
nl: je geven wat je hebt gekocht

en: CalOPPA is the first state law in the nation to require commercial websites and online services to post a privacy policy. The law's reach stretches well beyond California to require a person or company in the United States (and conceivably the world) that operates websites collecting personally identifiable information from California consumers to post a conspicuous privacy policy on its website stating exactly the information being collected and those individuals with whom it is being shared, and to comply with this policy. - See more at: http://consumercal.org/california-online-privacy-protection-act-caloppa/#sthash.0FdRbT51.dpuf
nl: CalOPPA is de eerste staatswet in de natie die commerciële websites en online diensten verplicht om een ​​privacybeleid te plaatsen. Het bereik van de wet reikt veel verder dan Californië en vereist dat een persoon of bedrijf in de Verenigde Staten (en mogelijk de wereld) die websites beheert die persoonlijk identificeerbare informatie van Californische consumenten verzamelen, een opvallend privacybeleid op zijn website plaatst waarin precies wordt vermeld welke informatie wordt verzameld en die personen met wie het wordt gedeeld, en om dit beleid na te leven. - Zie meer op: http://consumercal.org/california-online-privacy-protection-act-caloppa/#sthash.0FdRbT51.dpuf

en: When it comes to the collection of personal information from children under 13, the Children's Online Privacy Protection Act (COPPA) puts parents in control. The Federal Trade Commission, the nation's consumer protection agency, enforces the COPPA Rule, which spells out what operators of websites and online services must do to protect children's privacy and safety online.
nl: Als het gaat om het verzamelen van persoonlijke informatie van kinderen onder de 13 jaar, geeft de Children's Online Privacy Protection Act (COPPA) ouders de controle. De Federal Trade Commission, de nationale instantie voor consumentenbescherming, handhaaft de COPPA-regel, die aangeeft wat exploitanten van websites en onlinediensten moeten doen om de privacy en veiligheid van kinderen online te beschermen.

en: Information associated with your account will generally be kept until it is no longer necessary to provide our services or until you ask us to delete it or your account is deactivated for 30 days, whichever comes first.
nl: Informatie die aan uw account is gekoppeld, wordt over het algemeen bewaard totdat het niet langer nodig is om onze diensten te verlenen of totdat u ons vraagt ​​deze te verwijderen of totdat uw account gedurende 30 dagen wordt gedeactiveerd, afhankelijk van wat zich het eerst voordoet.

en: Additionally, we may retain information from deleted accounts to comply with the law, prevent fraud, resolve disputes, troubleshoot problems, assist with investigations, enforce the Terms of Use, and take other actions permitted by law.
nl: Daarnaast kunnen we informatie van verwijderde accounts bewaren om te voldoen aan de wet, fraude te voorkomen, geschillen op te lossen, problemen op te lossen, te helpen bij onderzoeken, de Gebruiksvoorwaarden te handhaven en andere wettelijk toegestane acties te ondernemen.

en: The information we retain will be handled in accordance with this Privacy Policy.
nl: De informatie die we bewaren, wordt behandeld in overeenstemming met dit privacybeleid.

en: Pay with Card or Apple Pay
nl: Betaal met kaart of Apple Pay

en: Facebook account linked:
nl: Facebook-account gekoppeld:

en: Google account linked:
nl: Google-account gekoppeld:

en: Twitter account linked:
nl: Twitter-account gekoppeld:

en: Too many attempts, retry later.
nl: Te veel pogingen, probeer het later opnieuw.

en: Invalid recovery code!
nl: Ongeldige herstelcode!

en: Recovery code
nl: Herstel code

en: Deactivate
nl: Deactiveren

en: You need to link at least one device to your account.
nl: U moet minimaal één apparaat aan uw account koppelen.

en: Your device must be inactive for more than 1 month to be unlinked.
nl: Je apparaat moet meer dan 1 maand inactief zijn om te worden ontkoppeld.

en: Sessions
nl: Sessies

en: Notifications and emails
nl: Meldingen en e-mails

en: Unlink
nl: Ontkoppelen

en: Packages replies
nl: Pakketten antwoorden

en: These are notifications for new responses to your comments on packages.
nl: Dit zijn meldingen voor nieuwe reacties op uw opmerkingen over pakketten.

en: Status replies
nl: Statusantwoorden

en: These are notifications for new comments and replies on status.
nl: Dit zijn meldingen voor nieuwe opmerkingen en antwoorden op status.

en: Friend requests
nl: Vriendschapsverzoeken

en: These are notifications when one of your friend request has been accepted.
nl: Dit zijn meldingen wanneer een van je vriendschapsverzoeken is geaccepteerd.

en: Sources comments
nl: Bronnen opmerkingen

en: These are notifications for new comments on your packages.
nl: Dit zijn meldingen voor nieuwe opmerkingen over uw pakketten.

en: Followers
nl: Volgers

en: These are notifications for new followers on your sources.
nl: Dit zijn meldingen voor nieuwe volgers op je bronnen.

en: These are notifications for new purchases on your sources.
nl: Dit zijn meldingen voor nieuwe aankopen op je bronnen.

en: Emails
nl: E-mails

en: To be notified when a user purchase one of your packages.
nl: Om op de hoogte te worden gehouden wanneer een gebruiker een van uw pakketten koopt.

en: You have successfully attached your Discord account !
nl: Je hebt je Discord-account succesvol gekoppeld!

en: You have already attached your Discord account !
nl: Je hebt je Discord-account al gekoppeld!

en: This Discord account is already linked to another user !
nl: Dit Discord-account is al gekoppeld aan een andere gebruiker!

en: Your Discord Server has been unlinked !
nl: Je Discord-server is ontkoppeld!

en: Your Facebook account has been unlinked !
nl: Je Facebook-account is ontkoppeld!

en: Your Google account has been unlinked !
nl: Uw Google-account is ontkoppeld!

en: Your Patreon account has been unlinked !
nl: Uw Patreon-account is ontkoppeld!

en: Your Twitter account has been unlinked !
nl: Uw Twitter-account is ontkoppeld!

en: Discord Channel linked successfully!
nl: Discord Channel succesvol gelinkt!

en: Unknown Discord Channel.
nl: Onbekend Discord-kanaal.

en: Select a channel
nl: Selecteer een kanaal

en: Discord message is too long!
nl: Discord-bericht is te lang!

en: Discord settings updated !
nl: Discord-instellingen bijgewerkt!

en: An error occurred with your Discord message!
nl: Er is een fout opgetreden met uw Discord-bericht!

en: Message sent successfully!
nl: Bericht succesvol verzonden!

en: Test message
nl: Test bericht

en: No channel found.
nl: Geen zender gevonden.

en: Connect your Discord Server
nl: Verbind je Discord-server

en: Twitter message is too long!
nl: Twitterbericht is te lang!

en: Twitter settings updated !
nl: Twitter-instellingen bijgewerkt!

en: An error occurred with your Twitter message!
nl: Er is een fout opgetreden met uw Twitter-bericht!

en: Will be used to publish on your Discord Server.
nl: Wordt gebruikt om op uw Discord-server te publiceren.

en: Share on Discord
nl: Delen op Discord

en: Available variables :
nl: Beschikbare variabelen:

en: Package URL is automatically added.
nl: Pakket-URL wordt automatisch toegevoegd.

en: Mention @everyone
nl: Noem @iedereen

en: Two-step authentication is now disabled !
nl: Authenticatie in twee stappen is nu uitgeschakeld!

en: TOTP two-step authentication is enabled.
nl: TOTP-authenticatie in twee stappen is ingeschakeld.

en: Email two-step authentication is enabled.
nl: Tweestapsverificatie via e-mail is ingeschakeld.

en: Enable TOTP
nl: TOTP inschakelen

en: Enable Email
nl: E-mail inschakelen

en: TOTP: Link authenticators supporting TOTP such as Google Authenticator, Authy, FreeOTP, etc.
nl: TOTP: Koppel authenticators die TOTP ondersteunen, zoals Google Authenticator, Authy, FreeOTP, etc.

en: Email: If this is selected any time you log in we will send you an email with a code you must enter to finish logging in.
nl: E-mail: als dit is geselecteerd wanneer u zich aanmeldt, sturen we u een e-mail met een code die u moet invoeren om het inloggen te voltooien.

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: This blacklist blocks an UDID for downloading all packages, when your source is open or closed.
nl: Deze zwarte lijst blokkeert een UDID voor het downloaden van alle pakketten, wanneer uw bron open of gesloten is.

en: The Info.plist file is malformed and has been reset to the default values. Some values may be missing.
nl: Het Info.plist-bestand heeft een verkeerde indeling en is teruggezet naar de standaardwaarden. Sommige waarden kunnen ontbreken.

en: You need to take a subscription plan to use this tool !
nl: U moet een abonnement nemen om deze tool te gebruiken!

en: Dock Corner Radius
nl: Dokhoekradius

en: This float adjusts the corner radius of the dock on iPhone X/Xr/Xs Max devices
nl: Deze vlotter past de hoekradius van het dock op iPhone X/Xr/Xs Max-apparaten aan

en: Anemone applies the following underlays underneath icons inside of SpringBoard.
nl: Anemone past de volgende onderlagen toe onder pictogrammen in SpringBoard.

en: Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: Your packages will be recompiled.
nl: Uw pakketten worden opnieuw gecompileerd.

en: Edit Control fields
nl: Bewerk controlevelden

en: Start by selecting a package
nl: Begin met het selecteren van een pakket

en: Replaces
nl: Vervangt

en: Beta Whitelist
nl: Bèta-witte lijst

en: Can add/update a package, manage states, status and can post with your social networks.
nl: Kan een pakket toevoegen/bijwerken, statussen en status beheren en kan posten met uw sociale netwerken.

en: Can edit source sections, compile or delete sections package and can post with your social networks.
nl: Kan bronsecties bewerken, secties samenstellen of verwijderen en kan posten met uw sociale netwerken.

en: The long descriptions
nl: De lange beschrijvingen

en: The changelogs
nl: De changelogs

en: Applied to all versions.
nl: Toegepast op alle versies.

en: Share on your Discord Channel.
nl: Deel op je Discord-kanaal.

en: Discord returned an error.
nl: Discord heeft een fout geretourneerd.

en: Connect your Discord account
nl: Verbind je Discord-account

en: Display options
nl: Weergaveopties

en: You can not use other package identifiers than yours.
nl: U kunt geen andere pakket-ID's gebruiken dan die van u.

en: Please add a package identifier !
nl: Voeg een pakket-ID toe!

en: Changelog is too long !
nl: Changelog is te lang!

en: Ringtones directory
nl: Ringtones-map

en: Xen HTML Homescreen directory
nl: Xen HTML Homescreen-map

en: Xen HTML Lockscreen directory
nl: Xen HTML Lockscreen-map

en: Xen HTML Universal directory
nl: Xen HTML Universele map

en: Identifier
nl: ID

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Add replaced package identifier.
nl: Voeg vervangen pakket-ID toe.

en: Reorder
nl: Opnieuw ordenen

en: This page does not post anything on your Social Networks accounts.
nl: Deze pagina plaatst niets op uw Social Networks-accounts.

en: Receiver email
nl: E-mail ontvanger

en: Generate
nl: Genereren

en: You can generate up to 50 gift codes.
nl: U kunt maximaal 50 cadeaucodes genereren.

en: (all private packages only)
nl: (alleen alle privépakketten)

en: You must select at least 1 graphic.
nl: U moet minimaal 1 afbeelding selecteren.

en: Package identifier
nl: Pakket-ID

en: Firmwares
nl: Firmware

en: You need to take a subscription plan or link your device to your account !
nl: U moet een abonnement nemen of uw apparaat aan uw account koppelen!

en: Your bundle identifier does not match the one you want to update.
nl: Uw bundel-ID komt niet overeen met degene die u wilt bijwerken.

en: Your package will be recompiled.
nl: Uw pakket wordt opnieuw gecompileerd.

en: Please edit your control file manually or use "Edit control" option below.
nl: Bewerk uw controlebestand handmatig of gebruik de optie "Beheer bewerken" hieronder.

en: Essential field is incorrect!
nl: Essentieel veld is onjuist!

en: Control file is misconfigured.
nl: Het besturingsbestand is verkeerd geconfigureerd.

en: Extra lines are allowed only for Description field.
nl: Extra regels zijn alleen toegestaan ​​voor het veld Beschrijving.

en: Please delete Depiction, SileoDepiction and Filename fields.
nl: Verwijder de velden Afbeelding, SileoAfbeelding en Bestandsnaam.

en: Edit control
nl: Besturingselement bewerken

en: All status
nl: Alle status

en: Accepted
nl: Geaccepteerd

en: PayPal Resolution Center
nl: PayPal Resolutiecentrum

en: Declined & Closed
nl: Geweigerd en gesloten

en: Declined
nl: Afgewezen

en: Transaction
nl: Transactie

en: Opened
nl: Geopend

en: Escalated
nl: Geëscaleerd

en: FTP user deleted.
nl: FTP-gebruiker verwijderd.

en: Files that have not been imported are automatically deleted after 24 hours.
nl: Bestanden die niet zijn geïmporteerd, worden na 24 uur automatisch verwijderd.

en: Build
nl: Bouwen

en: New package
nl: Nieuw pakket

en: The next step is to configure your webhook.
nl: De volgende stap is het configureren van uw webhook.

en: Do you use CloudFlare
nl: Gebruik je CloudFlare

en: No Patreon campaign found.
nl: Geen Patreon-campagne gevonden.

en: Source linked to Patreon tier.
nl: Bron gekoppeld aan Patreon-laag.

en: Package linked to Patreon tier.
nl: Pakket gekoppeld aan Patreon-laag.

en: Source unlinked successfully !
nl: Bron succesvol ontkoppeld!

en: Package unlinked successfully !
nl: Pakket succesvol ontkoppeld!

en: Select a tier
nl: Selecteer een niveau

en: Here you can allow your patreon tiers to access your protected packages.
nl: Hier kunt u uw patreon-niveaus toegang geven tot uw beschermde pakketten.

en: No campaigns found.
nl: Geen campagnes gevonden.

en: This source already has been purchased by users. Removing prohibited !
nl: Deze bron is al gekocht door gebruikers. Verwijderen verboden!

en: You can manage your versions from "Actions" menu, on "Manage your package" page, click on "Manage versions".
nl: U kunt uw versies beheren vanuit het menu "Acties", op de pagina "Beheer uw pakket" klikt u op "Versies beheren".

en: Templates
nl: Sjablonen

en: Request declined successfully !
nl: Aanvraag succesvol afgewezen!

en: Processor
nl: Verwerker

en: Total
nl: Totaal

en: Redeem code
nl: Code inwisselen

en: No message found
nl: Geen bericht gevonden

en: Refund request opened.
nl: Terugbetalingsverzoek geopend.

en: Refund request declined automatically after 7 days.
nl: Terugbetalingsverzoek automatisch geweigerd na 7 dagen.

en: Refund request declined by the developer.
nl: Teruggaveverzoek afgewezen door de ontwikkelaar.

en: We recommended to open a dispute on PayPal.
nl: We raden aan om een ​​geschil op PayPal te openen.

en: Open PayPal
nl: PayPal openen

en: Refund request closed.
nl: Restitutieverzoek gesloten.

en: Refund request accepted.
nl: Terugbetalingsverzoek geaccepteerd.

en: Submit
nl: Indienen

en: To accept this refund request, please refund the user on PayPal.
nl: Om dit teruggaveverzoek te accepteren, dient u de gebruiker terug te betalen via PayPal.

en: To accept this refund request, please refund the user on Stripe.
nl: Om dit teruggaveverzoek te accepteren, moet u de gebruiker op Stripe terugbetalen.

en: Open Stripe
nl: Open streep

en: Decline
nl: Afwijzen

en: No refund request.
nl: Geen restitutieverzoek.

en: This refund request has been closed.
nl: Dit restitutieverzoek is gesloten.

en: This transaction is too old to open a refund request.
nl: Deze transactie is te oud om een ​​teruggaveverzoek te openen.

en: Refund requests are not supported for your payment method.
nl: Terugbetalingsverzoeken worden niet ondersteund voor uw betaalmethode.

en: Are you sure you want to decline this refund request?
nl: Weet u zeker dat u dit teruggaveverzoek wilt afwijzen?

en: Extended
nl: Verlengd

en: Extend the authorization to all devices of the user account to which this UDID is linked.
nl: Breid de autorisatie uit naar alle apparaten van het gebruikersaccount waaraan deze UDID is gekoppeld.

en: This whitelist allows an UDID for all packages, when package state is online.
nl: Deze witte lijst staat een UDID toe voor alle pakketten, wanneer de pakketstatus online is.

en: This whitelist allows an UDID to see all packages using Beta Whitelist state.
nl: Met deze witte lijst kan een UDID alle pakketten zien met de status Beta Whitelist.

en: Here is a list of the UDIDs allowed for one package, when state is online.
nl: Hier is een lijst met de toegestane UDID's voor één pakket, wanneer de staat online is.

en: Please remove
nl: Verwijder alstublieft

en: Please reply as soon as possible.
nl: Antwoord alstublieft zo snel mogelijk.

en: Refund request opened successfully !
nl: Terugbetalingsverzoek succesvol geopend!

en: Request escalated successfully !
nl: Verzoek succesvol geëscaleerd!

en: Request closed successfully !
nl: Aanvraag succesvol afgesloten!

en: Transfer code
nl: Overdrachtscode

en: We recommend you to open a dispute on PayPal.
nl: We raden je aan om een ​​geschil op PayPal te openen.

en: Escalate
nl: Escaleren

en: This transaction is too recent to open a refund request. Please wait at least 30 minutes.
nl: Deze transactie is te recent om een ​​restitutieverzoek te openen. Wacht a.u.b. minimaal 30 minuten.

en: This package has been moved to another repository.
nl: Dit pakket is verplaatst naar een andere repository.

en: Are you sure you want to close and cancel this refund request?
nl: Weet u zeker dat u dit teruggaveverzoek wilt sluiten en annuleren?
